Чисто хипотетично

Akademika

Active Member
Здравейте, другари :) Колко пари според вас е нормално да изкарва сайт с около 700 посетителя дневно. Така като гледам разчита единствено на реклама от чичо Гугъл. От около 10 дни съм се спрял на еди сайт та се чудя каква минимална сума да оферирам. :)
 
Според зависи от нишата - ако е за рецепти или игри - към 20-30 цента :), ако е за имоти например - много повече.
 
От: Чисто хипотетично

средно 5 лева на ден с правилен подход
 
От: Чисто хипотетично

Не се уточни за бг или за чужд сайт става въпрос ,има разлика.
 
От: Чисто хипотетично

Здравейте, пак. naix, благодаря за уточнението. Става дума за български, да. Профилът е образователен. Просто има доста регитрирани потребители, ако се вярва на статистика му и това ме превлича. AMOUN ти ме закопа с тия 5 лв. бре човек.
 
Образователен - значи по-скоро виж групата на игрите и рецептите :)
 
От: Чисто хипотетично

средно 5 лева на ден с правилен подход
Не знам, според мен това е много за Адсенс. Аз вадя около 0,60-70 euro на ден от здравен портал с ~800 visits.
 
Да, до към 2 лева на ден е по-реално. И някой линк ако продадеш може да ги докараш до 100 лв на мес. Те на Амон сайтовете са по-други, със специално разположение на рекламите - на принципа "дгд потребителите" :).
 
От: Чисто хипотетично

средно 5 лева на ден с правилен подход

Абсолютно точно. Правилния подход е мн. важен. Аз ползвам adsense, имам сайт с 300 уникални дневно и имам около .80-1.3EUR дневно. Така, че, ако имах 700 посетителя щях да имам 5 лева със сигурност :).

Да, до към 2 лева на ден е по-реално. И някой линк ако продадеш може да ги докараш до 100 лв на мес. Те на Амон сайтовете са по-други, със специално разположение на рекламите - на принципа "дгд потребителите" :).

Незнам за Amoun, не съм му виждал сайтовете, но мисля, че, ако рекламите са позиционирани правилно няма проблеми нито с потребители, нито с малки печалби :)
 

Горе