Шантава работа с пренасочване

cybervn

New Member
Пренасочил съм futbolni-prognozi.blogspot.com към futbolniprognozi.com с мета рефреш 0, понеже няма друг вариант в блогспот. Всичко ОК отваряш блогчето в блогспот, зарежда ти и те пренасочва към другия, нямаше го в индеска до днес, в който се появява на мястото на futbolniprognozi.com при търсене на "футболни прогнози" в гоогле.бг ( излиза в топ 10 ) това е едното странно нещо. Другото е, че дескрипшъна който излиза за futbolni-prognozi.blogspot.com в гугъл e дескрипшъна на futbolniprognozi.com ? Идеи някакви защо така се получава ?

Е да десет минути по-късно пак си излиза футболнипрогнози.ком

15 по-късно пак се смениха :shock:
 

Прикачени файлове

  • capture2.jpg
    capture2.jpg
    62.7 KB · Преглеждания: 15
Последно редактирано:
НЕ разбрах мнгоо добре, но ако гугъл индексира съдържанието на новия домейн като съдържание на тоя в блогспот е нормално да показва при търсене по-стария домейн, а и гугъл показва напоследък по-прясно намереното, няма значение дали е дубликат.
 
НЕ разбрах мнгоо добре, но ако гугъл индексира съдържанието на новия домейн като съдържание на тоя в блогспот е нормално да показва при търсене по-стария домейн, а и гугъл показва напоследък по-прясно намереното, няма значение дали е дубликат.

Този в блогспот няма нов контент от доста време, докато другия се обновява на ден, два максимум три.
Проблема е че в един момент се показва този в блогър в другия се показва другия. ( при търсене на едно и също нещо, на едно и също място Google.bg )
И това с дескрипшъна наистина не ми е ясно, при положениче че този на блогър е с описание(дескрипшън) :
Футболни прогнози с висока успеваемост.
А се показва с описанието на другия :
Футболни прогнози и анализи с висока успеваемост, системи и стратегии за залагане, коментари, и всичко от което имате нужда, за да печелите.
Смисъл това не е кой знае какъв проблем, но защо си сменят местата така ?

В рамките на 30 мин се смениха 3-4 пъти ?!
 
И какво от това при положение че като отвориш този в блогпост се редиректва към другия??
И аз от известно време наблюдавам как в серпа се сменят 2 сайта с еднакъв контент -единия .bg , другия bg.com ...
и ми се навяват разни мисли да пробвам да хайджакна серпа на някой сайт :)
 
И какво от това при положение че като отвориш този в блогпост се редиректва към другия??
И аз от известно време наблюдавам как в серпа се сменят 2 сайта с еднакъв контент -единия .bg , другия bg.com ...
и ми се навяват разни мисли да пробвам да хайджакна серпа на някой сайт :)

Едно презареждане по-малко, една лошо впечетление по-малко, бранд и т.н. Нямат еднакъв контент, просто са на една тематика.
Тотално се е шашнал : виж двата скрийншота, единия е при търсене футболни прогнози, други при търсене futbolni prognozi, по едно и също време. Въобще ... спирам да го следя, тая вечер да прави какво ще прави утре ще му мисля :(
 

Прикачени файлове

  • capture7.jpg
    capture7.jpg
    15.7 KB · Преглеждания: 7
  • capture6.jpg
    capture6.jpg
    8.4 KB · Преглеждания: 8
Няма никакви шантави работи
Виждате резултатите кеширани в повечето случаи.
В един голям процент от случаите, тия неща дори не са кеширани от Гугъл.
Питайте интернет доставчика си по тия теми.

Плюс това ако гледате резултатите от 10 различни IP_та в София например, ще видите на поне половината от тях различни резултати.

Ако си проверявате сайтовете през www.google.com вместо www.google.bg
няма да виждате постоянни смени (докането не ги глътне отново проксито на БТК или някои друг).

Най-вероятно ви редиректва от .ком в .бг
за това отворете www.google.com/ig
и няма проблем или си ръчнете настройките на гугъл-а


Успехи в резултатите! 8)
 
От: Шантава работа с пренасочване

значи при наличие на мета рефреш на 0 секунди това се приема като редирект 301 към сайта на който попада потребителя... т.е. накратко казано тия смени ти се получават поради факта че Г. започва да прехвърля резултати ПР, линкове и т.н. като значение към сайта към който пренасочваш .. нищо странно няма това си е съвсем нормално
 

Горе