Ютуб - claimed видео

deffnews

Well-Known Member
Извинявам се, че пускам тема само за един въпрос, но не видях да има някаква специфична за Ютуб, ако има преместете.

Имам едно видео което е един милион гледания, само че е от външна продукция към едно реалити към телевизия (е видеото не е мое ест. но го няма никъде, аз го бях записал). Продукцията не е собственост на телевизията, но понеже е телевизия и има power са подали сигнал към Ютуб и сега е в графа claimed.
Не става въпрос за пари, за 1 милион гледания няма какви пари да се вземат, нито пък съм го слагал за монетизация, но не искам да е в тази графа.
 
Последно редактирано:
За да ни го кажеш ли пусна тази тема...
 
За да ни го кажеш ли пусна тази тема...
Не точно. Нещо може ли да се направи? Не искам да стои в тази графа.
 
Няма проблеми да е claimed (поне за големите ютюбъри) всички имат claimed, просто те ще взиамт парите от авто рекламата но може да го махнеш ако толкова те дразни... Имай в предвид че ако искаха да се заяждат вместо claim можеше DMCA страйк да получиш ... и тогава ще си на два страйка от проблема ...
 
Последно редактирано:
Не съм много наясно, признавам си, гледал съм някакви клипове но не им схващам политиката. Също искам и да питам за Фейсбук, възможно ли е да се купят или пък още по-добре привлекат събскрайбъри, но не "мъртви души", а хора които реално биха се интересували от насочеността на канала. Нещо като методики и техники, които да споделите от личен опит.
 

Горе