за проблема с DreamWeaver-а на ivo1017

radev

Well-Known Member
ivo1017 ми е писал лично съобщение тези дни, но при отговор ми изписва, че не мога да му се пращат лични бележки, така че ако си види този постинг е за него:



Христос Воскресе!

Здравей!
Не съм любител и на ДриимУивър, но знам защо така много начинаещи си скапват кирилицата.

WordPress темите и дефолтния им екодинг е UTF-8, а дефолния екодинг на Dream-а е друг.
Програмата има едни настройки, не ги знам наизуст, защото съм го разцъквал 2-3 пъти. Там има да си зададеш дефолния екодинг на какъвто искаш
Търси Properties или нещо от сорта и го смени на UTF-8

Поздрави


HTML:
[QUOTE=ivo1017]Здравей,Радев!
Не искам да пускам нова тема във форума,а ще питам теб,защото само ти помогна последният път.Скоро регистрирах 2-ри домейн,инсталирах Wordpress и си харесах един шаблон.Той естествено беше на английски.Реших да побългаря темата и го прекарах през Dreamweaver.Всичко стана окей,но като го сложих и погледна page source кода,там където съм го сменил са някакви маумунски йероглифи и цифри.Ако имаш свободно време и ти се занимава мога да ти го пратя да го погледнеш.Също така има и проблем със сайт мапа на сайта,където също линковете са на маймуница.
Понеже сайта е съвсем нов ти давам линк само на тебе,че не искав да го показвам така.
Ето го и него-[URL="http://www.primerni.com"] цък[/URL]
От моя страна имаш една почерпка,ако помогнеш -това съвсем сериозно-ти си избираш-епай или пейпал
може да ми пишеш на скайп-ника ми е къщият там[/QUOTE]
 
От: за проблема с DreamWeaver-а на ivo1017

Благодаря за бързият отговор,Радев!
Сега съм седнал на чаша ароматно нес кафе+цигара и ще пробвам да напиша нещо(статия за блога),но още утре ще опитам да видя това,което ме посъветва!
Между другото едва сега посетих сайта ти и прочетох много полезни неща-надявам се да се увеличават с времето.
Относно Dreamweaver-а си дръпнах видеото от Lynda.com за него и започвам лека-полека да го разучавам.
 

Горе