? за affiliate program

detir

New Member
Здравйте. От скоро следя вашия форум. Преди няколко дни правих платени регистрации в един сайт и една от офертите беше сайт в които имаше около 20, 30 банери и описание на програми които спред мен са от comission junction или подобни мрежи, от paidsignup сайта офертата е - регистрираите се за която и да е от офертите и paste email. Това е pay pre lead да се регистрираш и там офертиет се плащат по няколко долара. Въпраса ми е това разрешено ли е да си плащаш за да се регистрират, дали няма да те баннат за такова нещо от афилиейт мрежата?
 
Въпраса ми е това разрешено ли е да си плащаш за да се регистрират, дали няма да те баннат за такова нещо от афилиейт мрежата?
Зависи дали програмата позволява incentive (мисля, че така се казваше). В този случай най-вероятно това няма да е позволено и ще ги ban-нат за измама.
 
От: ? за affiliate program

Благодаря. А за affiliate networks, ако имам продажби и регистрации(от различните програми) те кога ги отчитат на баланса ти в мрежата веднага или чак когато направиш минимума на техния сайт или след 1 месец дори да нямаш минимума на техния сайт?
 
Някои афилиейт програми имат отчитане в реално и можеш веднага да видиш има ли продажби / регистрации. Други публикуват тази информация с 24 часа закъснение. При всички случаи продажби / регистрации се отчитат далеч преди да стигнеш минимума, необходим за изплащане.
 
От: ? за affiliate program

Да, а това не е ли за отделните програми в техните сайтове да си следиш регистраците и продажбите. Пример, ако съм с регистрация в CJ имам от един сайт продажба 15$ от друг имам регистрация 2$ и така нататък, на CJ минимума за теглене разбрах, че е 60 долара, на техния баланс кога се отчитат веднага и можеш да ги изтеглиш когато стигнеш техния минимум от 60 долара или когато достигнеш минимума на отделните програми те тогава ти ги праштат на баланса в CJ. На мен ми е ясно, че няма да развия такава работа лесно и ще ми трябват няколко месеца, но искам да си изясня работите преди да започна.
 

Горе