колко се печели от 6000 уникални на ден

Emi4a

Active Member
Колко пари се печели на ден от сайт , който има 6000 уникални на ден.

Знам , че всеки ден е различно и зависи от банерите какви са , но примерно при google adsense колко горе долу се печели или при easyads.

Благодаря за вниманието!
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Aко вземем за пример сайта в подписа ти (език, тематика, ключове), то за 6000 уникални ще се печели приблизително към 2 евро в Адсенс. В easyads не знам, предполагам, че няма да бъде допуснат.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Аз отговарям съвсем културно и по възможност конкретно на въпроса ти, а това, че ти се дразниш или отговорът не те задоволява, е твой проблем.

Вместо да се плямпат общи приказки, взимам сайт, с който горе-долу си запознат (твоят собствен), и гледам тематиката му (по-точно липсата на такава), разположението на рекламите и вида им, липсата на тръст, неоформено качество на трафика (това е променлива, която не се знае откъде ще ти дойде, но си личи, че няма да е от търсачките, а предимно от социални мрежи), 20-те линка във футъра и т.н.

Естествено, ако стане въпрос за сайт за ипотека на английски, направен и оптимизиран по друг начин, то ще става въпрос и за други приходи.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

нека гледаме позитивно:

2 евра на ден са си приличен доход.
4 кинта х 30 деня = 120 лева (сори към тея дето могат сами да смятат) = полвин МРЗ!!!
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Абе как 2 евро, вие добре ли сте. Не може да е толкова малко. Аз имам около 3000 уникални дневно, от които се изкарват по 6-7 долара от адсенс на ден. За 6000 би трябвало да е двойно, за БГ сайт говоря, ако е за чужд може и повече да е.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Цената зависи от тематиката, качеството на трафика, вида (банери, текст) и разположението (интегрирането) на рекламите. Ако твоите показатели се различават, то и цената на клик + CTR ще се различава.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Все още съм начинаещ в областа на "webmaster" , искам да ви попитам щом е лошо толкова линкове във футера , как да разменям линкове и защо търсачките са против тези линкове. Сайт като start.bg в горната част на сайта имат линкове към всичките тяхни сайтове каква е разликата
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

*****.

edit. не прочетох внимателно въпроса, извинявам се.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Все едно да питаш, колко заплата ще получаваш ако почнеш работа. Не казваш нито каква работа, нито къде.

Може и 50 цента да не направиш с тия 6000 посетителя.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

За 1200 посещения от единия сайт докарва дневно около 1.5$ но кликовете са ниски от порядъка около 0,02 $ все още на $. Разположението обаче на рекламите не е много добро про по добра оптимизация предполагам че може да се покачи дневния приход поне на 2$. От сайт с 6000 посещения би трябвало да не ти падат приходите под 6$ поне така смятам аз. А easyads държат изключително много на дизайна и с този ме съмнява да те одобрят макар, че и по-грозни от твоя одобрени easyads. Приходите от същия сайт (1200 уникални) към easyads изкарва по около 1 левче особено е добре в момента с рекламите на ескапел :)
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Аз познавам един дето издържа три фирми и 6 работника, и има по-малко от 6000 уникални на ден. Който може го може.
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

ако сайта ти е на български, просто забрави да правиш пари от реклама
ориентирай се към англоезично съдържание ако гониш доходи от адсенс
 
От: колко се печели от 6000 уникални на ден

Аз познавам един дето издържа три фирми и 6 работника, и има по-малко от 6000 уникални на ден. Който може го може.
Зависи от нишата :) Изобщо не може да се отговори на автора на темата на така зададен въпрос... Един английски real estate сайт би вадил на ден по 600-700 долара с тези посещения.
 

Горе