отдалечен MySQL достъп

icakis

New Member
Наскоро си взех хостинг в usa и днес се сблъсках с проблема, че хостинг компаниите в бг (не всички де но повечето) не предлагат отдалечен MySQL достъп до техните бази данни. След като проучих възможностите единственото смислено решение което намерих е използване на SSH тунел за отдалечен достъп до MySQL.
За радост имам SSH достъп до сървъра в бг, само че си нямам идея как да настроя скриптовете на новия ми сървър, че да достъпват базата данни. Някой да е правил подобно нещо? Няма нужда да споменавам колко ще съм благодарен за всяка информация/съвет по темата :wink:
 
точно този случаи незнам бате в обратния ако си позваш бг хостинга а базата е в чужбина и ползваш VPS или нает сървър с cpanel/ whm влизаш в whm отиваш на msql services и там има да добавиш допълнителни ипта които да могат да аксесват mysql а слагаш това на бг хоста и си ок ( за предпочитане е да си на собствено ип да не се пробва нкои другите потребители да ти налучка паролата)
 
знам бате, точно днес това тествах и работеше, но ми трябва в обратната посока, понеже не искам да местя цялото DB на новия сървър, страхувам се че ще се отрази доста на скоростта. тези от хостинга в бг ми писаха така да го направя (ssh tunneling), но казаха че и те не знаят как ставало :) а не искат и да разрешат достъпа, абе кофти история ...
 
доколкото ми звучи това трябва да накараш скрипта да работи през ssh ? но ми е тъмна материя. през ssh можеш да подаваш команди от конзолата до msql-a ...

иначе еи това открих но отново тии трябва whm но май трябва роот аксес до съсвъра с базата (не съм сигурен говоря на магия а и е 5 сутринта)

http://www.cpanel.net/docs/whm/WebHost_Manager_User_Manual.htm#Setup_Remote_MySQL_server.htm

сигурен ли си че ще бави чужд сървър бг интернета вече доста на ниво за форума никои не се оплакал а с ботовете сме на 100 маимуни (яхо бот в частност) едновремено .................
 
Последно редактирано от модератор:
можеш да го направиш с include на php скрипта от сървъра на който ти е базата, поне при мен работи.
/ Можеш да си направиш празен php файл с include на index.php от сървъра където ти е базата ... /
 
можеш да го направиш с include на php скрипта от сървъра на който ти е базата, поне при мен работи.
/ Можеш да си направиш празен php файл с include на index.php от сървъра където ти е базата ... /

allow_url_fopen ми е disabled, тоест мога само curl да използвам което в случая не върши работа. малко ме учудва че ти е разрешено на теб, това по принцип е доста сериозна дупка в сигурността ...

@coolice: и на мен ми е тъмна индия, почвам сериозно да си мисля да прехвърля базата данни и да я достъпвам от новия сървър. с тия ограничения на бг хостингите на човек направо му спират ентусиазма за развитие.
 

Горе