отказват издаването на фактура

zulo

New Member
Здравейте,
от скоро имам малка фирма която не е регистрирана по ДДС,
фирмата се занимава с препродажба на китайски стоки които закупувам от различни складове.
Проблема който срещам последно време е отказа от продавача да ми издаде фактура за закупената стока и така блокира моите продажби, защото без да ми е налична стоката на склад аз няма как да е продам.
Някой сблъсквал ли се е с този въпрос и ако може за съвет какво да правя, да имаш клиенти и да не можеш да им продадеш е направо ужасяващо.
 
От: отказват издаването на фактура

Как така някой ти отказва издаването на фактура?!?!!?!?!? Да не би ти да не искаш да ти начисли ДДС и затова да не ти дават фактури?
 
От: Re: отказват издаването на фактура

Ей така - внесли са ги контрабандно, как да му издадат фактура.

Най-редовно...Изобщо вече не ме учудват с глупостите си, а после си говорим за бизнес...
 
От: отказват издаването на фактура

Вносителите на китайски стоки ( самите китайци на Илиянци) не издават фактури. И защо да не можеш да продаваш?
 
От: отказват издаването на фактура

Вносителите на китайски стоки ( самите китайци на Илиянци) не издават фактури. И защо да не можеш да продаваш?

Защото остава въпроса: Ако той е коректен и издава документ, то какво пише в него?! Какво е продал? Няма наличност от нищо, защото няма насреща документ, но пък си продава на воля?
 
От: отказват издаването на фактура

да това е проблема искам да продавам и да си плащам всичко , ама май няма да е бъде, и сега съм в дилема как да е карам
без фактури не става не можеш да стоиш на 0 и да съществуваш
а китайците на илиенци си живуркат и никой ни ги закача.
Доста са продавачите на такива стоки все някой е открил решение на проблема.
 
От: Re: отказват издаването на фактура

Ами купи си фактура . И продавачите на такива стоки си продават без дим дреме.

Китайците на Илиянци приятелю не живуркат а живеят със страшна скорост. Само в един от скалдовете правят на ден над 80 к оборот.
 
От: отказват издаването на фактура

така е големи обороти правят , а тези фактури един господ може да ги разбере дали са истински и какво точно трябва да се гледа на тях,
а и при насрещна проверка като си напиша сам фактурата няма как фирмата която ми е издала да има същите неща в нейното копие
 
От: отказват издаването на фактура

Отдавна не съм се сблъсквал и наистина мислех, че тия неща вече са отминали. Иначе преди десетина години имах проблем с издаването на фактури от много хранителни борси.

По-скоро вече контрагенти са ни само фирми, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО издават фактура. Не питат искаш или не искаш.
 
От: отказват издаването на фактура

докато имат клиенти, които да им правят оборот 80к на ден ще си правят каквото поискат. като всичките им клиенти решат че им трябват фактури, нещата може да се променят...

докато имат клиенти, които да им правят оборот 80к на ден и няма държава, която да контролира това деяние, при положение че се заяжда с бабите и дядовците на спирките, които правят 5лв оборот на ден, всички тръгнали честно да си вадят прехраната ще са в тежко, незавидно състояние...
 
От: отказват издаването на фактура

Редовен номер с котайския внос. Контрабандата от Китай е всеизвесна. Съвет намери и алтернативни доставчици. От Китай внасят много.
 

Горе