проблем с хост от суперхостинг малко помощ

gshopov

Well-Known Member
здр
някой на суперхостинг имал ли е този проблем

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 10240 bytes) in

в смисал те ли са ме ограничили и подобни искам да попитам да ли някой знае за какво точно става въпрос
всичко си работеше почнах да качвам повечко работи и хоп ето ти го проблема
 
не виж сега галерия качвам файлове през фтп и няма проблем но като дам да създаде
Thumbnailer на тези файлове ми дава тази грешка
ако го виждам за първи път ок но имах dolphin на този хост нали за запознаства
и се получи същият проблем
първо си мислех че може базата данни да не може повече но няма проблем друга моя база е с размер до сега 24мб и нямам проблем но там са текстове а тук картинки
и незнам защо става така може да е защото искам да конвентирам едновременно над 10 файла но за мен няма логика дали ще е 1 файл или 10 няма никакво значение поне аз така си мисля

сега пробвах и само на един файл да направя Thumbnailer чрез галерията и не стана :(
 
Последно редактирано:
Директорията има ли права за писане?

да има права :) значи проблема идва от php.ini разгледах малко из форума на галерията и се оказа че проблема не е при мен или само при моя хост и не е точно проблем хората са ограничили размера на няква глупост в php.ini на 16МБ и затова става гаврата но се оказа
че хора от цял свят го имат този проблем и то само при определен момент като се качват снимките по стандартен начин няма проблем

иначе благодаря за отговорите :)
 
Следващия път когато имаш подобни проблеми пиши на съпорта на Суперхостинг. Ще ти помогнат дори и проблема да няма пряко отношение към предлаганата от тях хостинг услуга. Съпорта обикновено ти дава моментален отговор. Аз съм ги питал за проблеми, за които сам съм си виновен и то в 3 часа посред нощ и пак са ми помагали с радост.
 
това се оправя като си направите пхп.ини фаил
GB Темплеит Register Globals и php.ini

в които освен станададартните неща от темата горе да има
memory_limit = 16M например стандартно е на 8 може да дадете 11 или 12 като цифра.....
 
Следващия път когато имаш подобни проблеми пиши на съпорта на Суперхостинг. Ще ти помогнат дори и проблема да няма пряко отношение към предлаганата от тях хостинг услуга. Съпорта обикновено ти дава моментален отговор. Аз съм ги питал за проблеми, за които сам съм си виновен и то в 3 часа посред нощ и пак са ми помагали с радост.
абе и аз им званя постоянно за всичко но имах малък проблем с един скрипт товареше яко
процесорното време и неискам да им званя че ще ме карат да го махна :) пък аз още не съм го махнал и ............

а
за
coolice дам поразрових се и аз и разбрах че е това но нямам достъп до пхп.ини
направих си нов в главната директория поне така прочетох в един сайт там с някви глупости дето чрез тях заменяло настроиките от оригиналното но то сега е на 16 аз го направих на 32 и пак даваше проблем и предположих че ако го направя на повече суперхостинг може изреве на омряло и затва се откавах от този вариант :)
иначе благодаря за отговора
 
това в директорията важи само за нея не и за под директориите трябва да имаш такова в директорията в която е проблемния фаил (сприпт)

за Урд пресс блог не включваи регистър глобалс...
 

Горе