размяна на линкове пречили на сео линковете

gshopov

Well-Known Member
малко странно заглавие но въпроса ми е следния

ако съм разменил линкове със 20 сайта те водят към мен аз към тях :)
и реша да продавам линкове с цел сео примерно 5 на брой

тези 20 линка пречат ли на другите 5
тъй като ми казаха че имам много линкове в един от сайтове те ми и ако продам още 5 линка ще ли да станат общо 30 и нямало да има смисъл ............
 
От: размяна на линкове пречили на сео линковете

Значение има колко линка имаш на страница, не толкова в сайта като цяло. Иначе да, никой не би искал да купи линк на страница, на която има още двайсет (е, не никой, глупаци има всякакви)
 
От: размяна на линкове пречили на сео линковете

Разбира се че пречат... силата на линковете се разпределя между всички линкове... Ако искаш да продаваш линкове гледай да нямаш повече от 10-12 външни линка общо и максимално продавай 8 позиции.

Има и теории, че google проследявали само първите 100 линка (външни и вътрешни) на дадена страница, но лично аз не съм напълно сигурен и повече ми се струва че е поредната глупост, но нищо не пречи да се има в предвид
 
От: размяна на линкове пречили на сео линковете

Ако искаш наистина да продаваш и искаш да си направиш един чист от външни линкове сайт прави 3 way размяна.
Иначе от сайт с много разменени линкове невиждам как искаш да печелиш.
Все пак си и зависи от цената. Един пич тук продаваше ПР4 за $15 на ГОДИНА - имаше около 30 изходящи линка, но все пак $1 на месец си струва, но ако искаш $15 на месец, не трябва да имаш повече от 10-15 линка / заедно с продадените/ :D
 

Горе