съвет за adword и думи и бюджет

naskobg

Well-Known Member
имам един приятел който има сайт www. capital-balls. com.
Възможмо ли е с бюджет от 1000$ да вдигне сайта си до първи позиции (1-2 страница) за целия свят за думите:

- производство на всички видове спортни топки
- производство на футболни топки
- волейболни топки
- хандбални топки
- баскетболни
- топки за зала

тези думи ще са на англиийски..тоест таргета ще е цял свят. 1000$ ще бъдат ли достатъчни да докарат сайт до първи позиции?
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Какво значи за целия свят? Думите са ти на кирилица. Плюс това някаква конкуренция или трудности можеш да имаш само за "баскетболни" за останалите можеш да си на 1ва страница и с 0 лв. Другото по-търсено е "волейболни топки" но си е чисто разхищение на средства да инвестираш за някакви си 390 търсения на месец. Останалите ти думи всички заедно я съберат 1000 търсения за 1 година я не.
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Според мен не е проблем да влезе в тройката по почти всички написани думи, а дали ще удари първото място един господ вече знае

Обаче не разбрах какво е общото между заглавието на темата и това дето си написал в нея :)
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Какво значи за целия свят? Думите са ти на кирилица. Плюс това някаква конкуренция или трудности можеш да имаш само за "баскетболни" за останалите можеш да си на 1ва страница и с 0 лв. Другото по-търсено е "волейболни топки" но си е чисто разхищение на средства да инвестираш за някакви си 390 търсения на месец. Останалите ти думи всички заедно я съберат 1000 търсения за 1 година я не.

написал съм че думите ще бъдат на англииски..може би това има значение незнам и не разбирам за това ви питам

Според мен не е проблем да влезе в тройката по почти всички написани думи, а дали ще удари първото място един господ вече знае

Обаче не разбрах какво е общото между заглавието на темата и това дето си написал в нея :)
заглавието може да е подвело за което се извинявам.
значи да разбирам че 1000$ са достатъчни да влезе в първата тройка за целия свят не само за България?
 
Ами то освен че има ранкинг алгоритъм... предполагам че идеята е да вкараш максимално много таргетирани посетители който да купят продукта (това като гледам думите - някой си целят максималното посетители) идеята е не да си топ... а да продаваш и да се избива разхода... значи има период на тест в който даваш повечко оптимизираш цтр (написан по един начин реклама може да се клика повече) и засичаш от кой думи идват и купуват (за тях може да си позволиш да даваш повече на клик) освен това е хуб аво сайта да на правен така че да буди доверие в потребителя колкото може повече тръс силчета за верификация адреси на фирмата телефони итнт щото за два различни сайта с различни еднакви кампании резултата може да е тотално различен
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Аз продължавам да недоумявам ти къде искаш да го класираш на първо място в серпа или в платените реклами???
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

платени реклами. adwords и въпроса е дали 1000$ са достатъчни .ако не са то има ли начин да се разбере колко е нужно или такъв начин няма?
почвам да си мисля че трябва да се пробва в адвоуърдс с тези думи и да се види дали ще има ефект.

Аз продължавам да недоумявам ти къде искаш да го класираш на първо място в серпа или в платените реклами???
 
аз ти казвам че НЕ нужно да си първи за да продаваш, трябва да ти си избиват рекламите.... клика се и на третия и на петия резултат (като съврши дневния бюджет на първия вотрия става първи) ако рекламния ти текст има по висок цтр от на някой който дава повече от теб ще излизаш преди него... всичко е въпрос на прецизно тунинговане на кампанията
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Наско некой май ти е откраднал профила и пише щуротии от твое име

По посочените думи може да си на първо място в платеното дори и със 100 долара - Въпроса не е дали ще си на първо място а колко време може да издържиш в платеното с тези 1000 долара.

Отделно от това е какво очакваш да получиш срещу тях.
 
От: съвет за adword и думи и бюджет

Според мен ще изкара едно 5-6 години. За тези ключови думи няма почти никакво търсене, следователно и кликовете ще са малко. Аз по-горе говорех за СЕО. Ако аз трябваше да таргетирам по тези думи никога нямаше да платя на адлъдс, щях да си правя СЕО. Въпроса който трябва да си зададеш е дали тези ключови думи ще ти донесат някакъв приход.
 

Горе