такси при превод

kok1t0

New Member
здравейте, интересувам се какви са таксите при получаването на пари чрез epay, paypal, и google checkout?
и каква сметка трябва да си създам без банката да ми отдържа от парите?питам ви защото ми е интересно как хостинг компаниите получават пълната сума като се има в предвид, че paypal отдържа част от парите и отделно банката.
 
От: такси при превод

Нито банките, нито PayPal приспадат таксите от сумата на превода при плащане на задължение към хостинг компания, например. Ако беше така, нямаше да можеш да платиш стока или услуга в Интернет. PayPal не ми взима такса при плащане на домеин или хостинг, но може би това зависи от типа на акаунта.
Можеш да си регистрираш една и съща карта Visa Electron в PayPal и ePay. Избягването на таксите, в случая, не зависи толкова от типа на сметката (ясно е каква трябва да бъде за PayPal и ePay), а от тарифата на съответната банка.
 
Последно редактирано:
От: такси при превод

Въпросът беше от гледна точка на търговец, а не на клиент.

Никой не предлага услуги за превод на пари без удържане на такси (с малки изключения, но тогава таксите си ги взимат по друг начин на друго основание - напр. когато търговецът си ги тегли или ги обменя).

Това е версия на сентенцията "няма нищо безплатно".
 
От: такси при превод

Въпросът беше от гледна точка на търговец, а не на клиент.

Никой не предлага услуги за превод на пари без удържане на такси (с малки изключения, но тогава таксите си ги взимат по друг начин на друго основание - напр. когато търговецът си ги тегли или ги обменя).

Това е версия на сентенцията "няма нищо безплатно".
Така е найстина ;)
 

Горе