"Да, аллоууу" секретарката на кмета в гр. Русе

-Даа, алооу!!!-женски глас ми отговаря
-С кого разговарям?-питам аз
-Ама, молеви се, кажете какво искате?отговаря тя.
-Искам да се свържа с кмета на града и да обсъдя ...., все пак вие сте?-настоявам аз.
-Среща с граждани ...-изтъква
-Все пак ще се представите ли?-питам си аз с детско любопитство, ама тя вече затвори!!

Телефона беше на страницата на града, пишеше кметски секретар илк нещо подобно.

От една година ми се налага да се обаждам по държавни институции и бизнеси ( предимно Русе), за това време само от Тойота ми отговориха така:

-Тойота Русе, на телефона ( име) с какво мога ви бъда полезна?

Всичко останало е алоу или да( ама едно такова натъртващо се). В другите градове така ли е? Някаква тенденция да изпъкнем с ниската култура или нещо аз не схващам?

Интересно ми е как се справяте в такива ситуации, и тези със собствени бизнеси какво мислят за тази комуникация между техни служители и потенциални клиенти.

PavelAndreev

Well-Known Member
-Даа, алооу!!!-женски глас ми отговаря
-С кого разговарям?-питам аз
-Ама, молеви се, кажете какво искате?отговаря тя.
-Искам да се свържа с кмета на града и да обсъдя ...., все пак вие сте?-настоявам аз.
-Среща с граждани ...-изтъква
-Все пак ще се представите ли?-питам си аз с детско любопитство, ама тя вече затвори!!

Телефона беше на страницата на града, пишеше кметски секретар илк нещо подобно.

От една година ми се налага да се обаждам по държавни институции и бизнеси ( предимно Русе), за това време само от Тойота ми отговориха така:

-Тойота Русе, на телефона ( име) с какво мога ви бъда полезна?

Всичко останало е алоу или да( ама едно такова натъртващо се). В другите градове така ли е? Някаква тенденция да изпъкнем с ниската култура или нещо аз не схващам?

Интересно ми е как се справяте в такива ситуации, и тези със собствени бизнеси какво мислят за тази комуникация между техни служители и потенциални клиенти.
Здрасти, аз се занимавам с държавни служители почти постоянно от много години. Тези, които вдигат телефоните и на гишетата са най-страшни. Варианта ти е само един единствен - да бъдеш изключително вежлив. Всичко друго вещае да те закопаят. По принцип колкото по-малък е града е по-лесно. С времето така съм се научил да говоря с подобен тип хора, че почти няма шанс да приключа разговора си без успех за мен. Иска се много опит, търпение и нерви. Важно е, обаче, ако примерно поддаваш някакво заявление или нещо подобно, да си подготвен и да знаеш какво искаш и да имаш документи за това. Все пак и от тяхна гледна точка, ако погледнеш - цял ден се разправят с хора, които искат някаква “бележка”, но нямат нищо в ръце.

IvanKirov

Well-Known Member
хора, които искат някаква “бележка”, но нямат нищо в ръце.
"Бележка" не искат хората. Бележка за щяло и нещяло искат административната каста, развъдила се до умопомрачителни размери. Предявяват собственически права върху имотите ти, децата ти, сега с тия ваксини се прокрадват мисли и в/у патент за теб самия.

Бележката е банкнотата на тая пасмима, дето работата им е да си осмислят работния ден, зачерняйки реалния бизнес дето ги храни.

PavelAndreev

Well-Known Member
"Бележка" не искат хората. Бележка за щяло и нещяло искат административната каста, развъдила се до умопомрачителни размери. Предявяват собственически права върху имотите ти, децата ти, сега с тия ваксини се прокрадват мисли и в/у патент за теб самия.

Бележката е банкнотата на тая пасмима, дето работата им е да си осмислят работния ден, зачерняйки реалния бизнес дето ги храни.
Прав си, но определено си личи, че нямаш много опит.

IvanKirov

Well-Known Member
Прав си, но определено си личи, че нямаш много опит.
Напротив, постоянно се занимавам с тая намръщена измет, дето сами не знаят какво искат.
Милиард години еволюция, накрая опряхме на всяка крачка да ходим за бележчици, искани от лелки, които не могат крушката в спалнята си да сменят!
На мене лично тия бележчици не ми трябват!

IvanKirov

Well-Known Member
То щото ти си едно лъчезарно слънчице...
Аз никого не занимавам със себе си. Нямаш си идея каква епична битка съм водил с тия, и вече искат да отхапят и главите ни.
За някакви документи и акт за раждане им носих! Да им докажа, че съм се родил!

Горе