10 съвета за Twitter Marketing

delta_force

Active Member
(груб превод с малки добавки от мен)


1. Стремете се да си изградите акаунт с добра репутация, поддържайки някакъв стил на писане (ама без глупости от сорта на Got out of bed! buy this, buy this!).

2. Разменяйте линкове с други официални туитър акаунти, но нека да са в същата ниша, в която сте и вие.

3. Ъпдейтвайте си статуса поне 3 пъти дневно.

4. Следете готините и забавни туитър акаунти и когато видите нещо смешно - ретуитвайте.

5. Най-добре е да поствате след 9 часа вечерта (става въпрос за местното време на вашата таргет аудитория).

6. Пускайте търсения по вашите ключови думи в търсачката на Туитър и отговаряйте на въпросите на хората, включително и на вашите followers.

7. Ретуитвате, когато искате да кажете на тези, които ви следят, за нова промоция или продукт.

8. Ретуитвайте не само най-обикновени шеги, но и такива, свързани пряко с вашата ниша.

9. Започнете някаква нова дейност, свързана с ваш продукт или бранд и се уверете, че последователите ви ще научат за нея ;)

10. Веднъж изграденият акаунт с добра репутация и постваното смислено съдържание, ще ви докарат много followers.


Оригинал: http://www.tipcase.com/2011/11/17/10-tips-for-twitter-marketing/
 
От: 10 съвета за Twitter Marketing

Добри съвети, лошото е че ако сегмента ти не е развеселителната индустиря, а пример финанси става различно:

Какво съм направил:

1. Избирам всички който са в моята ниша или цялстен сегмент, фолоувам тези който имат над 1к последователя и който са даден бранд
2. Пускам около 5-10 туита от моя сайт(просто имам доста неща за пишене)
3. Важно е да се следи, в кой часове са най-големите посещения на сайта и в тези яко да се туитва
4. Накрая ретуита е много полезен, колкото повече ретуита от към важни туитъри/институции толкова по-добре и респектвино се увеличачват тези които ни следват.
5. И винаги се следвам тези, които са ме избрали 1ви.

Разни смешни, забавни и т.н неща трудо вървят поне при мен
 
на мен за твоята ниша blackout0826 (нали финасов сайт развиваше) ми хрумва една страхотна идея незнам дали ще сработи но ще е начешване на егото ако стане :) по CNBC cnbc squawk box като има събеседник понякога задават въпроси получни от twitter та с акаунта на сайта да се буташ да питаш и ако върже ще ти изпишат акунта на екрана :)
 
От: 10 съвета за Twitter Marketing

Ако twitter акаунта не е свързан със сайт, най-бързият начин за изгода от него си е бот спамене или купуване директно на развит twitter профил. Това е истината. Показаните по-горе съвети изискват много време и труд и си заслужават единствено ако са обвързани както казах с развиващ се сайт и по този начин да имате добра конверсия.
 
От: 10 съвета за Twitter Marketing

Хехе да Cool, готино е това - виж не бях се замислял трябва го пробвам, ама като ги знам на CNBC и MarketEWatch кви са им ПР-ски въпросите просто се отчвайвам понякога, кви полу-малоумни въпроси им задават стил: Какво мислите ако се превърнe ECB in lender of last resort онзи говорим ами това ще е добре и почват със следващ въпрос :D
 
От: От: 10 съвета за Twitter Marketing

Ако twitter акаунта не е свързан със сайт, най-бързият начин за изгода от него си е бот спамене или купуване директно на развит twitter профил. Това е истината. Показаните по-горе съвети изискват много време и труд и си заслужават единствено ако са обвързани както казах с развиващ се сайт и по този начин да имате добра конверсия.
E да де, ама аз не мога да намеря откъде да си купя. Искам примерно със 100 000 американски последователя. Продават ли се такива въобще? Дай някакъв жокер :)
 

Горе