100 лева инвестиция, къде?

Valentin T.

New Member
Въпреки, че търсих във форума такава тема, или поне подобна не открих, а може би не съм търсил достатъчно упорито. Както и да е, искам да инвестирам тези 100 лева, в онлайн дейност, която да развия и разбира се с цел изкарване на някаква сума пари с която да си помагам. Многократно се амбицирам, да се захвана с афилиейт, но нямам увереността, че ще се справя и не съм убеден, че знам точно как да започна. Въпреки, че чета и се самообразовам относно всякакъв (сериозен) метод за допълнителни доходи онлайн, все още не мога да реша с какво да се пробвам. До момента за период от две години съм пробвал следното:

- Домейнинг -

РЕЗУЛТАТ: Изкарах някой друг лев, но нямам нервите да следя и дебна за добрите домейни, с други думи това не ми доставя удоволствие.

-Фрийлансър- ТУК, НЕ СЪМ ИНВЕСТИРАЛ

РЕЗУЛТАТ: Прекалено голям наплив и много хора с вече изградена репутация, много беше трудно някой на ме забележи. Изкарах много малки суми, но все пак изкарах нещо.

И много други, глупави и наивни начини за изкарване на пари, които дори няма да споменавам, защото не смятам, че въобще са ''начини''.

За да помогна малко с евентуалните съвети от ваша страна, ще напиша на кратко с какви способности разполагам така да се каже. От SEO имам основна представа (не съм специалист, но знам ''що е то''), с HTML имам представа, колкото да редактирам някой неща, на вече готов вид. Английският език ми е много добър, но за сега само Английският. Самоук съм в техническата поддръжка също, повече от 10 години, за черна техника и електроника става въпрос, много ми е интересно и ми доставя удоволствие. Ами мисля, че това е основното което мога да използвам като умения. Вече ми дойде до гуша да се лутам и само да ''кокошаря'' насам натам, ако мога да захвана нещо и там да се ориентирам би било добре.

Благодаря ви, предварително!
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Ако наистина си добър в английския може да продаваш услугите си по писане/пренаписване/коригиране на статии.

Масово предлагащите такива услуги пишат с грешки. Ако наистина можеш да пишеш качествено ще си намериш клиенти.

Разбира се може да работиш за себе си - правиш сайт (пишеш му текстовете ти), оптимизираш го за търсачки и печелиш (афилиейт макретинг, продажба на собствените услуги - например сайт за писане на статии, който е пълен с твои статии).

Пусни тук връзки към твои статии (да не се налага всеки да те пита и ти да му пращаш на ЛС - това не е сериозно). Ако наистина са добри (няма грешки, текстът е смислен и т.н.) ще намериш клиенти.

Аз преди време търсих писачи на статии, но не бях доволен от качеството (после аз трябваше да ги редактирам). Писачите имаха претенции да владеят добър английски, но се оказа, че дори и аз (който не претендира да владее добре английски) намирах много грешки.

Ако ме убедиш, че наистина може да пиеш качествено и на приемливи цени може и аз да ти плащам за писане.

А ако наистина можеш да пишеш добре може би ще ти по-изгодно не да продаваш статиите, а да печелиш от тях директно (като сложиш афилиейт линкове в статиите и ги разпратиш по артикъл директориите, като си направиш собствен сайт с тези статии и т.н.).
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Между другото 100 лв не са никаква инвестиция. Колко очакваш да спечелиш? 10 лв? 100 лв? То ако можеше да се удвояват парите толкова лесно всички щяхме да се чудим за какво да си харчим милионите.

Ако намериш начин за доходност от 100% за кратък срок (разбира се при минимален риск) - и аз бих инвестирал не 100, ами 10 000 (и после бих реинвестирал многократно).

Ако нямаш много пари инвестираш не пари, а времето си.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

happyslacker, може би не съм се изразил точно, аз дори не знам къде да потърся. При фрийланс сайтовете, колкото и да кандидатствам за превод или редактиране, не се дореждам въобще, защото нито имам репутация нито имам портфолио нито златни, сребърни и т.н. значки, които да покажа. За да напиша собствена статия, трябва да ми е ясен материала в противен случай не знам дали ще се справя. Друг е и проблема, че няма кой да ми каже, колко мога, ако имам обратна връзка щеше да ми е по лесно, защото до тук това което съм правил онлайн (превод, техническа поддръжка, интернет проучване) и човекът е останал доволен, само с написано, ''Grеat job'', ''Thank's'', или прочие нямам представа колко мога.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Между другото 100 лв не са никаква инвестиция. Колко очакваш да спечелиш? 10 лв? 100 лв? То ако можеше да се удвояват парите толкова лесно всички щяхме да се чудим за какво да си харчим милионите.

Ако намериш начин за доходност от 100% за кратък срок (разбира се при минимален риск) - и аз бих инвестирал не 100, ами 10 000 (и после бих реинвестирал многократно).

Ако нямаш много пари инвестираш не пари, а времето си.


Разбирам. Въпреки, че го мисля същото, все пак питам. Не очаквам големите пари и решение на проблемите ми, както обещават сайтовете за ''тинейджъри'', просто да се въртят по малко, сто са си сто и пет лева да си възвръщам, пак е нещо. Все пак в процеса винаги се учи нещо ново.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

За 100 лева, можеш да си направиш микро нишов сайт (МНС). Потърси из форума инфо колкото искаш. Плюс всякакви услуги се предлагат по темата.
А и щом си на ти с английския, ще си пишеш материалите сам.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Благодаря! Ще се поинтересувам.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Ако искаш да си направиш сайт пари не ти трябват.* Сам си го правиш. Само трябва да платиш за хостинг и домейн (домейна е 10-тина долара, хостинга го има безплатен или за по няколко долара месечно).

Освен това може да имаш сайт на субдомейн и безплатен хостинг, например сайт.blogspot.com. Дали е по-добре собствен домейн или поддомейн на blogspot.com може да се спори.

* Разбира се ще трябва да имаш пари за храна, вода, Интернет и т.н. за периода докато правиш сайта. Ако имаш само 100 лв ще ти стигнат за няколко дена и ще останеш гладен, жаден, без Интернет... Но предполагам, че нямаш проблеми с храната, водата и Интернет-а.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Сетих се и друго - може да правиш сайтове и да ги продаваш.

Ето ти едно ръководство стъпка по стъпка:

1) Регистрираш се в някоя афилиейт програма. Там виждаш какви продукти се предлагат, запознаваш се с особеностите им.
2) Правиш един блог на blogspot.com (Blogger.com). Пишеш статии по темата и слагаш реферални връзки към сайтовете от афилиейт програмата.
3) Оптимизираш сайта за търсачки. Например правиш още блогове (на различни безплатни хостотве) и слагаш връзки към основния.

След това имаш две възможности. Или да разчиташ на печалбата от афилиейт програмата или да продадеш сайта. А може и двата варианта - правиш няколко сайта за себе си, няколко продаваш. Ако си направил оптимизацията добре и текстовете са добре написани може да очакваш печалби от афлиейт програмата. Може да очакваш и печалби от продажбата на сайта (защото познавачите ще видят качеството и ще си платят).

Разбира се всичко това може да го правиш със собствен домейн и собствен хостинг (или само с домейн, но сайтът е хостнат безплатно).

И прави редовно архиви, защото Blogger понякога трие или заключва блогове, особено ако има донос срещу теб.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Отворен съм за предложения, не съм решил да правя сайт, или каквото и да е друго на 100% за момента, за това колкото повече мнения виждам толкова повече идеи могат да ми дойдат на акъла, по лесно е когато хора занимаващи се с такива неща могат да ти ''бутнат едно рамо'', за да ти дойде акъл какво може да направиш сто лева в моят случай.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Със 100лв или може да си купиш малък / неразвит сайт с надежда да просперира, или някаква фейсбук страничка, която също да развиваш и да възвръщаш инвестицията бавно чрез реклама. :)
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Според прочетеното, най-добрата инвестиция като че ли би била "инвестицията в себе си".
Примерно с тия 100 лв. може да вземеш храна за 5 дни, да се усамотиш и да прочетеш някоя и друга хубава книжка по Интернет Бизнес/Маркетинг и СЕО (от нета).

Нямаш идея какъв старт ще ти даде.
Мнозинството хора тук ги мързи да прочетат 2 страници и се влачат с години на същото ниво, бълвайки едни и същи блогове, сателитки, статии,..
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Според прочетеното, най-добрата инвестиция като че ли би била "инвестицията в себе си".
Примерно с тия 100 лв. може да вземеш храна за 5 дни, да се усамотиш и да прочетеш някоя и друга хубава книжка по Интернет Бизнес/Маркетинг и СЕО (от нета).

Нямаш идея какъв старт ще ти даде.
Мнозинството хора тук ги мързи да прочетат 2 страници и се влачат с години на същото ниво, бълвайки едни и същи блогове, сателитки, статии,..
И аз не съм чел никога книжки за Интернет маркетинг ... къде ги има ?
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

:D Ама не искам да ги ''изяждам'' парите, в такъв случай по добре да си купя някоя хубава книжка и да чета още дълго време ако трябва, но не искам да си седя на едно и също ниво и ако това ще ми помогне, и триста страници да са, не ме притеснява, само и само мижавите (както излиза до прочетено до тук) сто лева които за мен не са малко да ги оползотворя правилно.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

идеята за сайт който да си разработиш е идеална, но ще си изкарваш колкото за кафе и цигари, но пък ще си имаш занимавка
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

И аз не съм чел никога книжки за Интернет маркетинг ... къде ги има ?
Епа пълно е с такива :) . Само избягвай тия дето се продават през страници с големи червени заглавия и много удивителни. Търси нещо по-базово и по-класическо.

Има и много сайтове/блогове с такова инфо.

ПС: Не става дума за материали на български.
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Инвестирай ги в мене, дай да играя покер да са запишем не турнир с 10 човека вход 50$ и ако спечелим делим 50/50 :Д
 
От: 100 лева инвестиция, къде?

Точно тези страници с червените заглавия може да се ползват като нагледен пример как се прави маркетинг :)

Ето ти пример за печеливша страница: Изкарване на лесни пари чрез Форекс робот (това даже аз си го купих и наистина изкарах пари, които после затрих с други EA).

Ето малко хумор по темата: http://www.buymystupidebook.com/
 

Горе