2 сайта на един хостинг

ArtBean

Active Member
Здравейте, нз дали е точно проблем, но искам да се консултирам с вас, та значи когато аднах втория си домейн, автоматично ми направи поддомейн със същото име към 1-вия домейн. И в момента на сайт 1 имам поддомейн който е 1:1 копие на сайт 2, не мога да изтрия поддомейна, въпроса ми е тъй като това си копие на началната страница на сайт 2, ще имам ли някакви проблеми с google например? :)
 
От: 2 сайта на един хостинг

Най-вероятно хостинга ти е с cPanael, така че от настройките му направи редирект на този субдомейн към домейна на сайта ти.
Така няма да имаш проблеми с никой :)
 
От: 2 сайта на един хостинг

Втория домейн трябвa да го адниш в "Add–on домейн опцията" в твоя "cPanael".

Така ще можеш да хостигваш два сайта с 1 хостинг. ( което мисля, че искаш )

Иначе ако искаш да се отървеш от този под-домейн които си създал, можеш да използваш съвета на колега "AMitrev" или да влезиш пак там където си го създал и да го изтриеш от "cPanael".
 
От: 2 сайта на един хостинг

Благодаря Ви за мненията, както казах не мога да го изтрия, той се създава автоматично, трябва да изтрия аддона, реших просто да го пренасоча, а само от любопитство, ако го бях оставил така, щях ли да имам проблеми с гугъл и какви ?
 
От: 2 сайта на един хостинг

Благодаря Ви за мненията, както казах не мога да го изтрия, той се създава автоматично, трябва да изтрия аддона, реших просто да го пренасоча, а само от любопитство, ако го бях оставил така, щях ли да имам проблеми с гугъл и какви ?

Не, нямаше да имаш проблеми :)
 
От: 2 сайта на един хостинг

Стара болка на cPanel - на всеки Add-on по един subdomain :)
Решава се като първо си преместиш Add-on домейните да са ИЗВЪН папките на основния сайт (слага ги като под-папки) и после добавиш в корена на всеки Add-on сайт следния .htaccess:
Пример за основен сайт mymainsite.com и допълнителен mysubsite.com (.net,.org - все тая)

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.mysubsite\.mymainsite.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mysubsite\.mymainsite.com$
RewriteRule .* - [F,L]

Options -Indexes
 

Горе