7 лесни стъпки за направата на една добра сателитка

stroej

Active Member
1. Избор на платформа – от моя опит мога да споделя, че най-добрия избор е блогер за по-бързото индексиране на съдържанието
2. Добавяне на нужната информация в header-а на сателитката – тук напишете всички ключови думи, за които се борите
3. Оформете сателитния сайт – прибавете му различни плъгини като архив, етикети, поле за търсене, социални бутони. Според проучвания така ви се увеличава шанса за бързото обхождане на ботовете от търсачките
4. Качвайте снимки в статиите – задължително нека бъдат свързани по темата. Самите им заглавия ги напишете по ключовите думи, тъй като е възможно да влизат в сайта ви единствено чрез търсенето на дадена картинка. Важно е да ги позоционирате от левият край на статията, защото така се привлича по-лесно вниманието на читателя.
5. Текст – преди да започнете да пишете проверете конкуренцията. Статията трябва да е уникална и с минимална дължина от 100 думи. Напишете я лесна за четене или т.е. все едно водите пряк диалог с читателя си. Давайте лични съвети.
6. Линкове и ключови думи – болд-вайте ключовите думи и изрази в статията. Сложете до 2 максимум 3 анкор линка.
7. Добавете линка към статията в няколко социални мрежи, чрез които да хващате трафик


Това е за начало от мен! Ще се радвам да съм помогнал на някой. Ако имате въпроси питайте и каквото мога ще помагам.
 
От: 7 лесни стъпки за направата на една добра сателитка

Просто съм дал пример със соц. мрежи, защото в новия алгоритъм на Г. силно въздействат. Има много други начини за набавянето на линкове както и ти се го описал - директории, форумни подписи, блог коментари и т.н.
 
От: 7 лесни стъпки за направата на една добра сателитка

Може да се добавят още
8. Релевантно Виедо
9. Линк към тръстед релевантен сайт
 

Горе