Adsense Откровенно се подиграват с мен

От: От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

При мен средно на клик ми се пада 2 цента.

Ами нека който има наблюдения към евтини реклами да пускаме тука списъка, и ние да си създадем един списък :clap:
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

По принцип зная технология с която да се разберат евтините кликове и може да се направи база, която да нараства със 150-200-300 сайта на месец - шитави реламодатели. Трябва ни:
1. Акаунт, който може да бъде направен и на фалшиво име, с ясното съзнание че ще бъде закрит рано или късно с всичките му последствия
2. Сайт/блог на безплатен домейн с "копи-пейст статии" в различни категории
3. 10-15 доброволци, от които всеки да щрака по 20-30 минути - 2-3 пъти месечно в синхрон с оператор - който да отчита цената на клик и да води списък

Това е в общи линии
ПС: Подобни списъци могат лесно да се продават посредством СМС на 2,40-4,80 лв всеки месц и съм сигурен че ще имат редовна клиентела, така че хубаво я премислете и действайте
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

Честно казано 10 цента на клик е нормално за мен. Според мен това е горе долу адекватната цена за сайтовете с по-масова тематика, но 2 цента вече е подигравка. При 37 клика да имам 0.79$ е повече от гавра.
П.С. за нишите ясно, но като имам сайт с доста посещения в "лоша" ниша какво да го правя? :)
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

По принцип зная технология с която да се разберат евтините кликове и може да се направи база, която да нараства със 150-200-300 сайта на месец - шитави реламодатели. Трябва ни:
1. Акаунт, който може да бъде направен и на фалшиво име, с ясното съзнание че ще бъде закрит рано или късно с всичките му последствия
2. Сайт/блог на безплатен домейн с "копи-пейст статии" в различни категории
3. 10-15 доброволци, от които всеки да щрака по 20-30 минути - 2-3 пъти месечно в синхрон с оператор - който да отчита цената на клик и да води списък

Това е в общи линии
ПС: Подобни списъци могат лесно да се продават посредством СМС на 2,40-4,80 лв всеки месц и съм сигурен че ще имат редовна клиентела, така че хубаво я премислете и действайте
Някой те е изпреварил :)
http://www.adsblacklist.com/
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

Мда, заивси от нишата в която си. Ако имаш БГ сайт за строителство, бизнес, безплатни обяви дори.. има повече хубави кликове. Ако си в някоя друга ниша, примерно вицове, картинки, снимки, кликовете са около 2 цента.
ИНаче рекламодателите щом могат да си пускат рекламите за по няколко цента, защо да ги пускат за повече, хората икономисват парички, криза е :)
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

като цяло положението в бг за адсенс е плачевно, макар че аз едва ли трябва да се оплаквам, след като средната ми цена за клик е 5 цента, но като гледам на англоезичните ми сайтове средна цена $2/клик и ми става жално
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

Истината е че повечето ключови думи на български са много евтини, единственото изключение за което се сещам сега бяха имотите, там съм виждал до $2 на клик, но с тая криза и там умря далаверата. Другия проблем е прекалено малкия пазар.

Моя съвет към всеки който разбира английски, да прави сайтовете си на английски. Конкуренцията ще е по-голяма, но и шанса да бъдете намерени се увеличава многократно.
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

като цяло положението в бг за адсенс е плачевно, макар че аз едва ли трябва да се оплаквам, след като средната ми цена за клик е 5 цента, но като гледам на англоезичните ми сайтове средна цена $2/клик и ми става жално


кака така 2 долара за клик ?

това е сумата която гоогле получава за този клик ли ?

а ти колко получаваш ?

имал съмкликове и по 50 -60 цента и вярно са били от чужбина
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

аз няма как да знам колко прибира Гуг :)
цената от различните страни е различна
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

днес ми беше на гости братовчедка(ако не се лъжа)
и то и е скучно и я пуснах на компа да поцака малко

та цака си и само по картинките, направи ми впечатление че яко клика светещите банер адсенсе/традера, и изобщо не и прави впечатление че е на съвсем друг сайт. По едно време попадна в някаква онлайн игра, цакна знаме за сръбски език ако не се лъжа, е това че сайта е на сръбски изобщо не и навреди на навигацията,
по едно време ме викна и 'прочети ми какво пише тук' и аз кво да кажа, то на непознат за мен език... еми кликна някво банерче и отиде другаде....

за 15 мин наклика сигурно 150 реклами :D


Така че, правете си сайтовете приветливи за хора, който не могат да четат и успеха е гарантиран xD
 
От: Adsense Откровенно се подиграват с мен

мислех, че големия шрифт за рекламите не важи за бг рекламите, но явно не е така

http://www.zdravei.net/content/нови-екстри-от-google-voice

не винаги са голям шрифт, показва се само на бг реклами,
мойте също са настроени така, но са с малкия шрифт
 

Горе