AdSense - странен проблем

baydan

Active Member
Имам много странен (поне за мен) проблем с AdSense, а именно - след като деактивираха показването на реклами на даден сайт, направих необходимите промени, прегледаха го и получих мейл от AdSense, че активират отново показването на реклами в този сайт - поглеждам в AdSense акаунта ми: за Етап на одобрение ми показва в зелено "Готов", в Състояние на ads.txt също е в зелено "Предоставено упълномощаване". ОБАЧЕ, рекламите им НЕ се показват на сайта - на техните места, където трябва да се показват, има празни бели полета !? Доста търсих инфо от къде и как мога да се свържа с AdSense, за да им пиша за проблема, но така и не открих нещо по въпроса ... В рамките на 6 месеца 3 пъти правих опити да им пиша по различни начини, през support.google.com, където можеше да им пиша, но така и не получих отговор, и досега положението си е същото :(
Моля за съвети и помощ за конкретния случай - къде мога да пиша на AdSense с вероятност да ми отговорят, къде другаде, освен в AdSense, е възможно да е проблема ми, какво евентуално да пробвам по сайта и т.н.


Хронология на случая:
1 - Деактивират показването на реклами на сайта ми с причина, посочена в мейла от AdSense - "... не може да показваме реклами от Google на страници или сайтове с ниска или никаква стойност и/или прекалено рекламиране, докато не бъдат извършени промени. Това включва, без изброяването да е изчерпателно, дублиране или поставяне в рамка на съдържание от други източници, без да се добавя стойност."
2 - Правя сериозна чистка на сайта - от около 700 статии оставям само около 120, които имат по поне 350 думи, а и са с оригинално съдържание - подавам Заявка за преглед на сайта.
3 - Около 3 седмици получих мейл, че са прегледали сайта, благодарят за направените промени и активират отново показването на реклами в този сайт. Да, ама НЕ - след като изчаках няколко часа, после още ден-два, после още няколко дни, че и седмици и рекламите НЕ се показват !? Това започна още преди 2 години ...
Предварително Благодаря на отзовалите се !

Добавено инфо:
1. забравих да кажа, че сайтът е на WordPress, за позициониране и показване на рекламите ползвам плъгина Ad Inserter, домейнът е с httpS, във времето многократно съм проверявал дали AdSense кодът си е на място в header.php, а за съществуването и съдържанието на ads.txt - и двете са си ОК.
2. преди повече от 12 часа през AdSense акаунта за същия въпросен сайт създадох ОРЗД съобщение, но и то все още не се показва !?
3. пак преди повече от 12 часа активирах И Автоматичните им реклами - AdSense да поставя своите реклами на преценени от тях места и същото - появиха се празни бели полета, но реклама няма ...
 
Последно редактирано:
Махни плъгина за реклами и остави само автоматичните на адсенс. Налей трафик в сайта и качвай ново съдържание. Щом има бели полета, значи ще се покажат рекламите.
 
Махни плъгина за реклами и остави само автоматичните на адсенс. Налей трафик в сайта и качвай ново съдържание. Щом има бели полета, значи ще се покажат рекламите.
Тоест, причината е, че няма трафик на сайта, така ли да го разбирам ? Със същия плъгин , а и същата WordPress тема на друг сайт, който е на друг AdSense акаунт, рекламите им се показват. Е, там имам някакъв трафик де ...
Ако липсата на трафик е най-вероятната причина да не се показват рекламите, дали е същата причина и да не се показва ОРЗД събщението им ?🤔
 
Тоест, причината е, че няма трафик на сайта, така ли да го разбирам ? Със същия плъгин , а и същата WordPress тема на друг сайт, който е на друг AdSense акаунт, рекламите им се показват. Е, там имам някакъв трафик де ...
Ако липсата на трафик е най-вероятната причина да не се показват рекламите, дали е същата причина и да не се показва ОРЗД събщението им ?🤔
Съобщението би трябвало да се показва. Направи каквото ти казах и пробвай, ако не стане значи причината е някъде другаде.
 
Съобщението би трябвало да се показва. Направи каквото ти казах и пробвай, ако не стане значи причината е някъде другаде.
Благодаря за съвета ! Засега първо ще вкарам трафик няколко дни, без да махам плъгина за реклами. Не виждам никаква логика да го махам, при положение, че преди се показваха с него, а и ОРЗД съобщението им не се показва, а и както казах - на друг сайт , със същия плъгин, същата тема и настройки, но на друг AdSense акаунт, рекламите им се показват
Някой да знае начин за връзка по мейл със съпорта на AdSense ?
 
Аз също имам проблем с един сайт като теб. Ползвал съм темата и преди, плъгините, които използвам са едни и същи , но там не показва винаги навсякъде реклами. Пробвай съветите дето са ти дали по-нагоре, но аз лично се отказах и го зарязах
 
Аз също имам проблем с един сайт като теб. Ползвал съм темата и преди, плъгините, които използвам са едни и същи , но там не показва винаги навсякъде реклами. Пробвай съветите дето са ти дали по-нагоре, но аз лично се отказах и го зарязах
А на същия AdSense акаунт, на който е този проблемен сайт, имаш ли друг сайт, при който всичко е Ок с рекламите ?
 
А на същия AdSense акаунт, на който е този проблемен сайт, имаш ли друг сайт, при който всичко е Ок с рекламите ?
Да , и е имало и други със същата безплатна тема и плъгини. Аз като теб прих плъгини, сменях теми и нищо. Ти пробвай може пък при теб да се получи по някув начин
 
Да , и е имало и други със същата безплатна тема и плъгини. Аз като теб прих плъгини, сменях теми и нищо. Ти пробвай може пък при теб да се получи по някув начин
Не съм трил плъгини, не съм сменял теми и няма и да го правя :) Ще вкарвам трафик по малко за няколко дни и толкоз. Домейнът изтича след месец и после в кошчето, ако не се появят рекламите.
 
  • Like
Реакции: ST-1
Поне аз не знам да имат такъв мейл :)
Че няма мейл адрес е разбираемо, въпросът е за форма на апел, през която такива странни случаи да се подават за разглеждане и т.н. Защото случаят определено е много странен и е вероятно някое малоумно индийче да не е активирало читаво и докрай сайта ми ...
 
Благодаря за съвета ! Засега първо ще вкарам трафик няколко дни, без да махам плъгина за реклами. Не виждам никаква логика да го махам, при положение, че преди се показваха с него, а и ОРЗД съобщението им не се показва, а и както казах - на друг сайт , със същия плъгин, същата тема и настройки, но на друг AdSense акаунт, рекламите им се показват
Някой да знае начин за връзка по мейл със съпорта на AdSense ?
Ако си активирал ОРЗД от настройките на акаунта си в адсенс, и ако не цъкнеш 'Получаване на съгласие' за бисквитките, няма да се покажат и реклами. Първо си оправи да ти се появява съобщението за бисквитки.
 
Ако си активирал ОРЗД от настройките на акаунта си в адсенс, и ако не цъкнеш 'Получаване на съгласие' за бисквитките, няма да се покажат и реклами. Първо си оправи да ти се появява съобщението за бисквитки.
Рекламите не се показваха и преди да създам ОЗРД съобщението и това е така от 2 години насам. Но, да речем, че сега причината е ОЗРД - как да го оправя ОЗРД съобщението, някакви конкретни съвети и стъпки, моля ? В АдСенс акаунта ми за ОЗРД си пише в зелено "Има активно съобщение", а и за състояние също в зелено "Публикуван".
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    21.4 KB · Преглеждания: 7
Рекламите не се показваха и преди да създам ОЗРД съобщението и това е така от 2 години насам. Но, да речем, че сега причината е ОЗРД - как да го оправя ОЗРД съобщението, някакви конкретни съвети и стъпки, моля ? В АдСенс акаунта ми за ОЗРД си пише в зелено "Има активно съобщение", а и за състояние също в зелено "Публикуван".
Деактивирай съобщението за съгласие от акаунта си в адсенс, изтрий бисквитките на сайта в браузъра и виж дали няма да се покажат рекламите.
Един познат имаше такъв проблем и съобщението и рекламите започнаха да се показва, като смени вида на урл-то от настройките на wp.
При теб може и да не стане, ама поне опитай.
 
Последно редактирано:
Деактивирай съобщението за съгласие от акаунта си в адсенс, изтрий бисквитките на сайта в браузъра и виж дали няма да се покажат рекламите.
Един познат имаше такъв проблем и съобщението и рекламите започнаха да се показва, като смени вида на урл-то от настройките на wp.
При теб може и да не стане, ама поне опитай.
Ето това е идея, която не съм пробвал - Ще пробвам това със смяната на вида на урл-то от настройките на wp и после ще пиша пак тук с резултата.
Междувременно в същия АдСенс акаунт ми одобриха нов домейн и на него рекламите веднага се показаха, а видът на урл-то е същият като на проблемния домейн ...
 
Ето това е идея, която не съм пробвал - Ще пробвам това със смяната на вида на урл-то от настройките на wp и после ще пиша пак тук с резултата.
Междувременно в същия АдСенс акаунт ми одобриха нов домейн и на него рекламите веднага се показаха, а видът на урл-то е същият като на проблемния домейн ...
От настройките на WordPress смених вида на урл-то да е във вида site.com/ала-бала-ница и веднага след това ОЗРД съобщението започна да се показва, но рекламите НЕ. Повече нищо не съм пробвал - мислех да направя архив на статиите, да деинсталирам и инсталирам наново WordPress, но се отказах. Толкоз по моя проблем.
 

Горе