Adsense тотално ме драни напоследък

Green Bars

Well-Known Member
Значи, вчера рових в дийл екстрим и гледах разни ранички,
преди малко посещавам един сайт и хоп .. реклама на раници в дийл екстрийм.

Значи никога няма да кликна на такава реклама, бих кликнал на реклама свързана със сайта в който се намирам в момента, тематиката чиято е коренно различна.

И това е постоянно и дразнещо!
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

адсенс от няколко дена не ми излиза на мозилата, на всички други сайтове се показва, каква е тая нова простотия или е само в моя телевизор, някой за проба да отвори сайт от подиса да погледне
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

адсенс от няколко дена не ми излиза на мозилата, на всички други сайтове се показва, каква е тая нова простотия или е само в моя телевизор, някой за проба да отвори сайт от подиса да погледне

Има си адсенс и в трите сайта. А пък това което казва колегата при мен от много време е така. Рекламите които ми прожектира нямат нищо общо със сайта който търся, а с това което съм търсил вчера.
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

ок, мерси, ще трия мозилата и ще я слагам наново
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

Ами нормално да е така, аз преди време като поддържах един сайт с адсенс на сайта се пускат реклами, които НЕ са свързани с тематиката. Ти представяш ли си в pcmall.bg примерно да има реклама на most.bg :)

Малко конфузна ситуация. Ако искате да няма такива работи - трийте бисквитките. Те се използват за проследяване. Аз в мойта мозила имам отметки за триене на кеш и бисквитки при изход. Така при всяко стартиране започвам на чисто - няма опасност да затворя мозилата и да седя логнат в някой сайт и ако мине някой след мен да ми влезе в профила.
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

не е нито от бисквитки, нито кеш, пък и гугъл сами си преценяват кво да пускат, на лаптопа и компа вкъщи се показват, явно е от версията на служебната лисица
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

Я пробвай пак - Стартирай един нормален браузър и един анонимен. Да видиш има ли разлика и тогава говори :)

Освен това отвори един https://www.google.bg и пробвай в двете едно търсене да видиш, че резултатите са различни.
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

какво значи нормален браузър, показват се с експлоръра, показват се с хрома, през тор и прокси само мозилата не, а за гугъл терсене не разбирам какво има общо с темата
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

какво значи нормален браузър, показват се с експлоръра, показват се с хрома, през тор и прокси само мозилата не, а за гугъл терсене не разбирам какво има общо с темата

Когато правиш търсене, когато посещаваш сайтове с адсенс ти се запазват курабийки къде си ходил и какво си търсил. И така като посещаваш други сайтове на базата на тези курабии ти пращат такива реклами. Отвори една мозила и натисни ctrl+shift+p за да ти се отвори 2-ра такава в режим на анонимност. Отвори в 2-те по един гугъл и започни да търсиш разни работи, каквито си търсил преди и сравни резултатите. Ще се изненадаш.
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

Дразнещото е това че адесена не пуска свързани реклами, от там и по-малко кликове.
А който иска да ограничи и да не се показват реклами на конкуренцията си има филтри за тази работа.
 
От: Adsense тотално ме драни напоследък

Настройката на адсенс-а се прави от собственика на сайта :) Никой не иска в сайта му да се рекламира конкуренцията :)
 

Горе