Adsense background - за повече кликове?

dimdoff

Member
Здравейте,

темата е дъвкана в нета, но в бг форум не намерих. въпросът ми е въпреки изчетените материали по нея..тъй като не можах да си отговоря - дали може или не!
Нарушава ли се политиката на Гугъл с това, след като реално няма подканяне за кликане било то с картинки или текст.

ПРИМЕР:
backgroundadsense.jpg
 
От: Adsense background - за повече кликове?

хич не ми се вярва тва да нарушава квот и да било.
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Цитирам:
Нямаш право да:
- да насочват вниманието на потребителите към рекламите посредством стрелки или други графични трикове;
- да поставят заблуждаващи изображения в близост до отделните реклами;
Теоритично това може да се сметне за графичен трик ;). Но ако и другите ти неща са с такова изображение пък може да се каже че такъв ти е дизайна просто.
Източник: https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=48182 (секция насърчаване на кликове)
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Как ще нарушава? Колко сайтове има с подобни дизайни, на които самите блокове изглеждат по подобен начин. Няма да има проблем според мен.
 
От: Adsense background - за повече кликове?

.......мнението е премахнато, поради точните пичове от форума...поздравявам ги...
да репортват и тва е
 
Последно редактирано:
От: Adsense background - за повече кликове?

туй вече е леко през просото :)
радост за тия дето обичат да репортват.
 
От: Adsense background - за повече кликове?

надали ще тръгнат да те преследват ако кликовете не са прекалено много. гледай да държиш около 4% CTR и няма да имаш грижи според мен
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Темата е за по принцип. Че се зачетох в едни книги за адсенс и там го има като вариант...ама де да знам.

ПП. Махам го докато ми се изясни ситуацията. Иначе файда има да знаете.
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Остави го, ако те блокират ще знаем със сигурност че не може :)
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Супер. Знаех си, че ще ме разберете.
Между другото наистина си струва да се поровите и Вие и тук да цъфне и мнение, което да ни помогне наистина.
 
От: Adsense background - за повече кликове?

Ако има някакво сочене, то 100% е забранено. Ако имаш примерно сайдбар с няколко кутиики и всички са с еднакво фоново изображение (което е без стрелки), то е нормално и блокът с реклами да е с такова фоново изображение. Обаче да се сложат мацки само зад рекламите е доста очевидно че това е направено да привлича погледа.
 

Горе