Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

toretic

Member
Здравейте, от 3 години ползвам адсенс на сайта си и може да се каже, че средната цена на клик ми е около 2-3 цента. Имам канали които са със средна цена на клик 10 цента и такива с 20 цента, но там кликовете са ми рядкост.
Така, идеята ми е, не е ли по-добре на БГ сайт да сложа БГ рекламодател като etarget, easyads и т.н.? Тъй като гледам примерно, че на easyads са писали за премиум сайт 30 ст на клик, а на трафик сайт 10 ст на клик. Какви са вашите впечатления от бг рекламодателите? Главно ме интересуват etarget и еаsyads, но ще съм блаагодарен и за мнения за другия мрежи :).
 
Не, много по-зле е. Рекламите им са скапани и еднообразни. За сметка на това свършват бързо - към 5 след обяд започват безплатните реклами. CTR - към 0.3%. На Адсенса колко ти е? Сигурно поне 2%. Смятай сам.
 
От: Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

vaskoa, в този случеш направи си същото каре с текстови реклами. Банерите им се изчерпват наистина след 17-18 часа. Вчера се сетих, че вместо някоя друга алтернативна програма, мога за алтернативни реклами да ползвам техни текстови карета. Резултата в сравнение с вчера като спечелена сума е с 60% повече (предвид факта, че все още не е минал деня) мисля, че ще стигне до 100% по-голяма печалба.
Предполагам не аз откривам топлата вода, но 5 стотинки от easyads са си повече от 3 стотинки в etarget и е добър вариант за тези чиито сайтове не са удобрени от Адсенс или просто не искат да се занимават с тях.
 
От: Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

Българските програми са пълна подигравка. От адсенс ще изкараш 7-8 пъти повече пари. Аз ги ползвам само ако поради някаква причина не мога да сложа адсенс.
 
Това е една добра идея :).

Да, ако по някаква причина не ползваш адсенс, изиадс са по-добрия избор. Особено новите им интекст реклами се представят впечатляващо добре. Колкото и да е странно, като се има предвид, че в текст за почивка на море се показват линкове за хостинг :):).

Трябва да призная и че имам два сайта, на които адсенса е пълен провал, докато изито си изкарва по малко.
 
От: Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

До преди време бях доволен от изито, но капризите им станаха някак си прекалено големи… от доста време не ги ползвам… или ги ползвам само за запълване на дупки резултата е ясен не висока кликаемост… Истината е, че трябва да си премиум за да печелиш и от тях добре.

Учудващо поне за мен забелязах един клик в етаргет за 10ст. първия за вчерашния ден, повечето обаче са от 0.03лв. срещат се и по 4ст. при етаргет може да си избереш каквото искаш рекламно поле, но и употребата само на етаргет не е вариант.

Адсенса ми прави по 0,03 цента на клик но кликовете за единия ми сайт минават 100 дневно и за сайт с около 1000+ посещения дневно е доволно. Само две и им използвам елементи с връзка…

За гаргата не мога да коментирам регнах се, но да ми се показва тоя грозен банер на сайтовете не съм съгласен и го махнах.

Истината за мен е че е най-добре да се комбинират различните рекламни компании. Така ще имаш разнообразие на реклами, на визия на рекламите и съответно по-висока кликаемост.
 
От: Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

Адсенса ми прави по 0,03 цента на клик но кликовете за единия ми сайт минават 100 дневно и за сайт с около 1000+ посещения дневно е доволно. Само две и им използвам елементи с връзка…
Елементи с връзки винаги са много зле платени.
В сайт където се е случвало да видя клик за около 6 €, кликовете
в елементите с връзки никога не са преминавали 0,03 цента.
 
От: Adsense vs *(etarget, easyads и др. български мрежи)

Елементи с връзки винаги са много зле платени.
В сайт където се е случвало да видя клик за около 6 €, кликовете
в елементите с връзки никога не са преминавали 0,03 цента.

Братле при мен е обратното, от елементите печеля средно 9 цента на клик, а от реклами не повече от 2-3 цента
 

Горе