BPage CMS - система за създаване на уеб сайт

Да си изровя малко темата.
Продъжавам да си работя по проекта. Все повече опции и възможности има. Скоро предвиждам да вдигна и едно демо. Надявам се това вирусно полужение, да ми даде времето, да го довърша.

Ако някой иска хубава и лесен за поддръжка уебсайт, нека се свърже с мен.
 
Колко глупости изчетох в тая тема, не е реално...

PHP няма нужда от темплейт енджин. То си Е темплейт енджин.

На понятието "спагети код" се гледа по друг начин в днешно време. Няколко символа в повече не е равно на спагети код. Гони се експресивност и недвусмислие. На хората им светна, че е тъпо да се въртят около разлики в синтаксиса (на Ларавеладжиите ще им отнеме повече време). Има и отдръпване от OOP и какво ли още не. Приемам че изцепките са заради годината (2017).

PHP е и най-бързият скриптов език, особено ако го върти машина с повече от 1 ядро.
 
И аз смятам, че няма нужда от темплейт енджин , но все пак трябва да има някакъв MVC модел.
Всеки пише както му е удобно и както намери за добре. За мен е важно да е гъвкаво, бързо и четимо.

OOP е задължително в проекти над 100 реда код.
На един споделен хостинг без проблем върят 3-5 средно големи магазина на BPage CMS и то без да им е пуснато кеширане.
 
Най-накравя скалъпих едно демо в случая на електронен магазин.
Може да го разгледате тук: https://bcart.bpage.org
За достъп до админ панела трябва да си направите регистрация и да се свържете с мен, за достъп.

Критики, предложения и идеи тук или на лично съобщение.
 
Още индекса -
Q8uhBE1.png
 
Нещо тулчето ти лъже..

На някой от артикулите се налгат да се избират задължителни опции и няма как, да не се мине през продуктовата страница, други директно могат да се добавят. В случая е това.
 
Последно редактирано:
Нещо тулчето ти лъже..

На някой от артикулите се налгат да се избират задължителни опции и няма как, да не се мине през продуктовата страница, други директно могат да се добавят. В случая е това.
Хром-а лъже?
ХТМЛ-а е манджа с грозде, може да се редуцира с поне 30-40%
 
защо ти е формуляр щом няма да го ползваш реално а не е само линк?
ползвай и дата атрибути, за всяко нещо нещо няма смисъл от инпут да се добавя.
 
- Изглежда недовършен. Има някакви неподравнени неща, като цяло детайлите не са изпипани.
- На слайдерът горе му трябват стрелки отстрани, сега са само 2 линийки отдолу и все едно няма навигация. Освен това ми се вижда твърде висок.
- Очаквам бутонът за съобщение долу вдясно, а не вляво.
- Вътрешните страници изглеждат окей.

1602253934825.png
1602254010352.png
 
Последно редактирано:
Може, да ако се използва статична страничка.
А мислил ли си твоята CMS система да съставя страниците според ситуацията? В смисъл ако с CMS системата се реализира сайт със статични страници, то последните да са оптимизирани точно като такива с по-малко css (и html където може).
 
- Изглежда недовършен. Има някакви неподравнени неща, като цяло детайлите не са изпипани.
- На слайдерът горе му трябват стрелки отстрани, сега са само 2 линийки отдолу и все едно няма навигация. Освен това ми се вижда твърде висок.
- Очаквам бутонът за съобщение долу вдясно, а не вляво.
- Вътрешните страници изглеждат окей.

Виж файлът 20067
Виж файлът 20069
На какво го гледаш? При бавен интернет често се случва по сайтовете размествания.
 
А мислил ли си твоята CMS система да съставя страниците според ситуацията? В смисъл ако с CMS системата се реализира сайт със статични страници, то последните да са оптимизирани точно като такива с по-малко css (и html където може).
Да, то си може. Но пък какъв е смисъла от CMS, ако ще се прави статичен сайт.
 
Да, то си може. Но пък какъв е смисъла от CMS, ако ще се прави статичен сайт.
Идеята е това да се прави под някаква форма и при да го наречем междинен тип проекти, така че крайният резултат да е доста сходен с реализация, която човек би направил директно от нулата. Знам, че това вече е доста сложно, но пък може да е в дългосрочните планове за развитие на проекта.
 
На какво го гледаш? При бавен интернет често се случва по сайтовете размествания.

Не е от бавен нет. Това с липсващото търсене и разместеното потребителско меню е при включен adblock (uBlock Origin), но може би е добре да го имаш предвид, понеже много хора го ползват.

Тествах на Chrome, Edge и Firefox. Стрелките при въртележките и другите неща са си така навсякъде, без значение дали е включен adblock или не.
 
Идеята е това да се прави под някаква форма и при да го наречем междинен тип проекти, така че крайният резултат да е доста сходен с реализация, която човек би направил директно от нулата. Знам, че това вече е доста сложно, но пък може да е в дългосрочните планове за развитие на проекта.
Не мога да разбера много въпроса, но има възможност много неща да се започнат от нулата. Базирана е на фреймуорк и позволява всякакви надграждания, промени и създаване на различни уебсайтове.
 

Горе