Clickbank през 2016 - лично мнение

Ghosttt

Member
/showthread.php?t=65605 (нямам достатъчно постове за линк)

Не можах да отговоря в по-горната тема, не знам дали е заради Tapatalk или проблема е друг. Та на въпроса - има ли кяр от Clickbank през 2016?

Ще започна с това, че Clickbank на първо място е пазар след това аффилейт програма. Във всеки пазар има хляб. Формулата за продажби не се е променила:

Избираш си подходящ продукт (много е важно да се свържеш с вендора, аз лично чакам 2 дни за отговор, ако няма, търся друг продукт) щом вендора не е responsive как очаква от мен да му промотирам продукта.
После идва промотирането. Трябва да направиш "мост" между продукта и хората които имат такъв интерес.
Няма да влизам в подробности как става това във форума има всичко за всеки.
Също така е важно да избираш продукта спрямо сезона.
Пример: бодибилдинг и фитнес продуктите са най-вървежни в началото на годината (януари) и преди да започне лятото. Защо ли? :д

Причината хората да си мислят, че в Clickbank няма хляб е, че живеем в такива времена, всичко живо се мята на онлайн влака било то огромна фирма или сам войн. И става все по-трудно да си one step ahead.

Другата причина е, че Clickbank е малко поостарял заради мобилния трафик. Факт е, че интернет трафика в момента е над 60% телефони и таблети. Повечето продукти в CB са на няколко години без мобилна версия. Но пък хората са по-склонни да правят покупки от PC отколкото през телефона. Поне аз така си мисля. Така, че и аз имам разногласия.

In a nuttshell,
CB работи и ще продължава да работи. Всичко опира до това какъв "мост" си построил да свърже продукта с потенциалния купувач. Като аффилейт работата Ви е да "подготвите" купувача за продукта който промотирате и след това е работа на вендора да направи продажбата.

П.П. Извинявам се за не добре формулирания текст, но съм в движение в момента.
П.П. Ако имате въпроси, ще помагам с каквото мога.
Peace out!
 

Горе