DNS питанки

ThinkFast

New Member
Така проблема е следния:
Наскоро си взех хостинг в FatCow, но не поддържат Cron. Имам хост в Superhosting. Cron-а го ползвам в един сайт, който плачеше за местене и беше основната причина да взема хост в FatCow.

Та мислих си днеска да направя едни трикове:
1. Местя сайта + базата
2. Слагам един А запис за поддомейн subdomain: subdomain IN A SuperhostingIP
3. Cron-a ще се изпълнява в суперхостинг, в едно php ще се визуализират данни от базата пълнена с cron. От fatcow ще се инклудне в iframe subdomain.domain.com който е насочен към суперхостинг. Пък може и да не е в iframe.

Проблема е че не знам как да организирам нещата в суперхостинг. Там имам няколко домейна, по IP не знам как ще стане номера да му укажа от кой файл къде да зарежда.
Всъщност сега се сетих друго което мога да пробвам, но тъй като вече започнах с писанията ще питам: Има ли някакви пречки да имам domain1.com и domain2.com на различни хостинг провайдъри и в DNS записите на domain1.com да добавя следното:
subdomain IN A subdomain.domain2.com

Не виждам логика да не стане ама не съм пробвал вариант с домейн вместо IP.

Отсега знам, че DR_GIGGULS ще ми отговори, просто няма по компетентен от него на тази тематика. :)
 
От: DNS питанки

Хахахах, мерси :)
Да, имам няколко идеи.

Първо, ще започна като те светна на една далавера - cron hosting. С повечко желание можеш да си намериш безплатен, а ако си държиш компютъра във вас включен, можеш да използваш Scheduled tasks на Windows-a си, за да стартираш скрипт. Разрови из нета как се ползват, на мен лично ми е да ползвам командата "at" в командния ред. Примерно можеш да ползваш:
at <час> /interactive iexplore.exe www.website.com/cron.php
Така в определен час компютърът ти ще изпрати съответната заявка.

Доста по-малко мазало е от цялото местене. Ама то така или иначе със същия успех можеш да пуснеш cron от отдалечен CPanel, който да отваря URL. И да му secure-неш достъпа с един .htaccess в директорията на cron файла:

Код:
order deny, allow
deny from all
allow from <IP на хостинга ти>
Не съм много сигурен обаче дали така е правилният syntax, потърси в Google order deny, allow или ако ти се занимава, направо търси за mod_access.

Все пак, не можеш ли да пишеш на FatCow да ти създадат някой cron job? Не виждам защо да ти откажат, при положение че могат да го създадат с твоето потребителско име.
 

Горе