Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

redrum

Well-Known Member
От няколко дни на големите ми страници започна да излиза това съобщение:

This Page is now a Community Page

The community category helps your Page show up in the right searches and in other places on Facebook. It helps identify Pages that are just for fun (as opposed to official entities such as businesses, bands, and public figures).This change has not affected your Page's presence on Facebook. If you think your Page has been miscategorized, please let us know.

Така, до тук добре. Викам си, що ли да го е им е притрябвало да ми прекатегоризират странички, след като изрично съм им посочил какви са - примерно уеб сайт/забавление. Нали си има опции в админ панела за да се покаже каква е страницата, сега тия пак правят някаква мизерия и искат да им сменят категориите. И почвам да търся, като намирам тази статия

Facebook Community Pages: How to Protect Your Brand and Strengthen Your Facebook Presence

В която пише:

The community page can be of two types: (1) automatically generated by Facebook and (2) user-created.

(1) The automatically created community page is the mix of user-generated and Wiki content: it is pulled from Wikipedia (general info, logo) and shared-with-everyone member updates.
(2) The user-created community page is (almost) exactly the same as the regular Facebook page with easier creation process (fewer limitations and TOS to bypass when creating one). The huge difference between the user-generated community page and the fan page is that once the community page gets too popular, it becomes the property of the community: you lose your admin rights.

С една дума, напълно възможно е фейсбук да са пуснали масово прекатегоризиране на страниците, за да могат по някое време да направят поредната чистка и да ни вземат админ правата. За това нацъках на всичките ми страници, че са ги категоризирали грешно (the label is incorrect) и стискам палци да не изляза прав. Времето ще покаже.
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

Колко са големи и на каква тематика са ти страниците?
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

Ами, на обща тематика са, за забавление. Страниците са големи, над 100к.
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

И на мен ми са показа тва факкккккккк ко да прая
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

My Page is not a community Page, how do I remove the "Community Page" label?
If you're the authentic representative of the Page you manage or if your Page is unrelated to the official Page we've linked it to, edit your Page. To remove the Community Page label or change the official linked Page:
At the top of your Page, click Edit Page
Select Update Info
Click X on the Page listed in the Official Page section
Type in the name of the official Page your Facebook Page is about, or leave the field blank if you're the official representative of the topic
Click Save Changes
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

"your Page is unrelated to the official Page we've linked it to"

Страниците ви сочат ли към някакви други?
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

Не. Ако сочеха щяха да са къмюнити страници. Аз написах още в началото, че съм ги класифицирал, като сайтове и всякакви други.
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

Мен ме озадачава тази част - "or if your Page is unrelated to the official Page we've linked it to, edit your Page. ". Това означава ли, че пичовете и пичесите от фб са ви "зафичили" към някоя страница и след това трябва да се откачате от тази друга страница?
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

При някои може да е така, при мен не е :)
 
От: Facebook Community Pages - защо страницата ми е прекатегоризирана в такава?

Мойта съм я сложил в раздел Спорт професионални спортни отбори пък тя няма нищо общо с това, дали това е причината да ми излиза тази тъпня ? Аз дадах the label is incorrect..... но на друга страница малка с 150 фена дадах Okey но нищо не се случи пак си е моя.
 

Горе