Facebook LIKE button - проблем

dekemvri

Well-Known Member
Здравейте,

Някой от вас имал ли е подобен проблем. Поставям бутон 'Харесва ми' под публикациите, какъвто има и в спортал.бг. Но като се цъкне 'харесва ми', заглавието/линка не излиза в НАЙ-НОВИ, а само в ПОСЛЕДНА АКТИВНОСТ в профила ми във ФБ и така приятелите ми не могат да го видят. Случвало ли се е при някой от вас подобно нещо, в нета почти няма информация за това...
 
От: Facebook LIKE button - проблем

Ами аз не искам да има кутийка с информация, а само бутон 'харесва ми'+брояч до него, както е в тези сайтовете за Like-ване на фрази. Под всяка фраза си има бутон, но при мен не работи коректно. До колкото виждам /activity feed/ е нещо различно.
 
От: Facebook LIKE button - проблем

Трябва да имаш следните мета тагове на страницата:

Код:
<meta property="og:site_name" content="Име на сайта" />
<meta property="og:type" content="activity" />
<meta property="og:title" content="Title на страницата" />
<meta property="fb:admins" content="ID на твоя профил" />
а от тук http://developers.facebook.com/tools/lint/ се проверява дали са сетнати правилно, само въвеждаш линка на страницата.
 
От: Facebook LIKE button - проблем

Хмм.. лиспва ми Page ID .. сега гледам на друг сайт, но не е това проблема. Направихме експерименти и дори без метатагове става, но от други страници, само в в случая не става.
 
Последно редактирано:
От: Facebook LIKE button - проблем

Хмм.. лиспва ми Page ID .. сега гледам на друг сайт, но не е това проблема. Направихме експерименти и дори без метатагове става, но от други страници, само в в случая не става.

Какво показа URL Linter-a, ако има проблем трябва да се покаже в debug-a, забравих да спомена и "og:url". Тук по надуло са всички OpenGraph Tags, които са задължителни http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/
 
От: Facebook LIKE button - проблем

Примерно ако в линтера поставиш някоя статия на спортал, в debug-a излизат 6 различни неща. Ако има проблем по какъв начин може да се разбере, че има проблем? При линк от моя сайт излизат 4, но никъде не пише, че има грешка. Както и да е, ще го мислим някак си :)
 
Последно редактирано:
От: Facebook LIKE button - проблем

Примерно ако в линтера поставиш някоя статия на спортал, в debug-a излизат 6 различни неща. Ако има проблем по какъв начин може да се разбере, че има проблем? При линк от моя сайт излизат 4, но никъде не пише, че има грешка. Както и да е, ще го мислим някак си :)

Кои са двете, които липсват при теб?
 

Горе