Flippa И Escrow

Добър ден. Намислил съм да продам един сайт във Флиппа. И ми е интересно, ако се стигне до това да ми платят през Escrow, как се процедира и как да си получа парите?
Къде трябва да си направя акаунт за Escrow, как стигат реално парите до мен? (Имам ПейПал и Пайнер карта, но все пак да питам за Escrow)?
Може ли някои да ми разясни?
 
От: Flippa И Escrow

Ами аз в момента трансферирам един сайт чрез Ecrow.
Пейпал е само за американски граждани. За нас само с Bank Wire Transfer, за който ще те ощипят 40$.
Отделно се плаща и такса, беше някаква твърда сума + %.
 
От: Flippa И Escrow

таксата на ескроу може да се поеме от продавача, от купувача или и от двамата поравно. както се разберете. irgy.net, мисля че в твоята тема писах - ако имаш някакви въпроси - рпехвърлял съм сайтове през ескроу и ако мога ще ти кажа кое как е минавало при мен
 
От: Flippa И Escrow

Ами аз сега чакам онези да преведат кинтите на Ескроу.
Аз после домейна на кой го предавам, на Ескроу или на Купувача ?
 
От: Flippa И Escrow

Предаваш го на купувача. Той потвърждава, че е получил всичко от теб - домейн, база данни, архив на файлове и каквото има по сделката. Хубаво е да си пазиш цялата кореспонденция с него, прост оза всеки случай. Купувача има няколко дни (колкот осте заложили в системата) за да ти приеме стоката, след изтичането на този срок Ескроу превежда парите автоматично.

Не предаваш нищо преди да получиш потвърждение от Ескроу, че кинтите са пристигнали при тях! Разни евтини номера "ма аз ги пратих, що тъй са бавят нинам" са само индикация за измама. Ескроу потвърждава, че кинтите са при тях - не продавача.
 
От: Flippa И Escrow

Добре, а аз да попитам, може ли примерно, предполагам говорите за "Escrow.com" (може ли да потвърдите), та да НАТРУПАШ малко пари примерно 1000-2000$ и тогава да превеждаш, за да е по малка таксата.
Защото то иначе като сложиш - такса за листване във флипа, такса след продажба към флипа, такси за escrow и излиза, че минимум трябва да продаваш за 200$, ако искаш да си на някаква печалба, та би било добре, ако може средствата да се натрупват от няколко продадени сайта, и тогава да се изтеглят насам.
Естествено, пейпал за мен е по - добър вариант, но предполагам че се ползва само за малки суми и то ако имаш много положителен рейтинг.
 
От: Flippa И Escrow

предполагам говорите за "Escrow.com" (може ли да потвърдите)

да, за ескроу.ком

Добре, а аз да попитам, може ли примерно, ... ... да НАТРУПАШ малко пари примерно 1000-2000$ и тогава да превеждаш, за да е по малка таксата.

е, не може - и ескроуа искат ляп да идат

Защото то иначе като сложиш - такса за листване във флипа, такса след продажба към флипа, такси за escrow и излиза, че минимум трябва да продаваш за 200$, ако искаш да си на някаква печалба.

много добра сметка си направил, ако искаш опитай да убедиш ескроу.ком, че тез цифри ти се виждат високи ама малко се съмнявам да ти влязат в положението

Естествено, пейпал за мен е по - добър вариант, но предполагам че се ползва само за малки суми и то ако имаш много положителен рейтинг.

С пейпал трябав да внимаваш - винаги могат да те изгърбят. всякакви тъпаци има - може да иска рефънд, може да не ти прехвърли домейна ако продава - шашми бол. купувал съм и съм продавал и само с пейпал за малки суми ама всеки път тръпнеш и се оглеждаш отзад да не ти го набутат суров.
 
От: Flippa И Escrow

Как ескров те защитават ако тоя ти отмъкне домайна и после твърди, че не си му го дал? Някъде бях чел, че най-кофти било защитата на домайна, за фаилове и дб-та е ясно.
 
От: Flippa И Escrow

има специална секция за домейн трансфери. Потърси този въпрос. В едно можеш да бъдеш сигурен - достатъчно много тарикати са се сетили да пробват тоя номер и ескроу със сигурност имат отработена схема за действие. питай съпорта им ако наистина те притеснява,

https://www.escrow.com/support/faqs/domain-name-transfers.aspx
 
  • Like
Реакции: bioz
От: Flippa И Escrow

Аз лично, предполагам, че първо изискваш да ти се плати, след това му предхвърляш домейна, с оглед на това, че плащането може да се върне, но домейн е доста по - трудно да си върнеш.
Друга идея е първо да пратиш файловете, след плащане да прехвърлиш домейна.
Или да му дадеш достъп да разгледа сайта и след плащането домейна и файловете.
Поне така чета аз че практикуват.
Благодаря много на колегата kreten, за ценната информация.
 
От: Flippa И Escrow

Аз лично, предполагам, че първо изискваш да ти се плати, след това му предхвърляш домейна, с оглед на това, че плащането може да се върне, но домейн е доста по - трудно да си върнеш.
Друга идея е първо да пратиш файловете, след плащане да прехвърлиш домейна.
Или да му дадеш достъп да разгледа сайта и след плащането домейна и файловете.
Поне така чета аз че практикуват.
Благодаря много на колегата kreten, за ценната информация.

през ескроу схемата е

1. разбирате се с купувача, че ще работите през ескроу
2. единия от двамата стартира процедурат а- няма значение кой, описва се предмета на сделката, купувача после по този предмет приема стоката така че отваряйте си очите
3. купувача превежда парите в ескроу
4. ескроу уведомява продавача че парите са получени
5. продавача прехвърля абсолютно всичко на купувача (бази данни, файлове, домейн)
6. купувача одобрява полученото (в системата има и срок ако не одобри да се счита за одобрено)
7. ескроу превежда парите на продавача

Ако изобщо е възможно да станат някакви измами през ескроу шансът е практически минимален. Правете си сметката - на тия това им е бизнеса и по-скоро ще загубят пари да съдят до дупка измамника отколкот о да си позволят лукса дори един случай на измама да мине между капките и д асе раздуха. Освен това ескроу не е просто група ентусиасти създали някъф сайт - има много сериозна регулация на дейността им
 

Горе