GB conversation tracking

Enjoy

Member
Здравейте,

ползвам няколко различни ppc услуги и мисля, че е по добре да разбера от коя колко продажби имам. Мога да ползвам тракинг на конверсиите с който може да стане това. Мисля си обаче, че реално с gb афилиейт сайт не може да се ползва този тракинг така, както е измислен, защото когато посетител направи покупка реално излиза от моя сайт, а на следващите страници не мога да добавя тракинг кода :) Та се чудя дали да не го сложа на "Манидж карта" примерно, макар и да не е точно... или пък може да има някаква друга хитрина която може да се приложи?

Благодаря
 
Ако пращаш ппц трафик директно до ГБ темплеит може да тракваш донякъде ги хваща под ордера имаш едно от каде е дошъл и киурд ако птрез сърч нетуърка

НО темплеитите имат проблем с деиндексирането затова ако пускаш темплеит нека е само за ппц
 
От: GB conversation tracking

ППЦ трафик към собствен ГБ афилиейт уеб сайт имах предвид, а не към техен... някакви идеи :)
 
трябва да захапва щом ползваш темплеит на твои хостинг поне от гугъл (ползвам темплеит без количка) отдолу под поръчката дава откаде е дошла ако е от сърча (адурдс) и киурда от които е дошла
 
Последно редактирано от модератор:
От: GB conversation tracking

Благодаря ти за отговора, но не съм сигурен че съм те разбрал.

Ако имам собствен сайт с кошница, когато посетителя иска да плати излиза от него и отива в сайта за плащане към ГБ. Ако искам да сложа код в страница за тракинг на конверсиите най-доброто място за слагане е на страницата, която посетителя вижда след като е платил. В случая обаче това мисля, че не може да стане, защото посетителя вече не е на моя сайт. Единственото, което ми хрумва е да го сложа на "manage cart" страницата, но от нея не е задължително да се продължи с продажба и е малко "мъглява информация" и не толкова полезна. Това си мисля, но може и да греша някъде?
 
може да позваш къстъм съскес урл на което да сложиш аналитикс код... от конфиг пхп се наглася направи го подобно на това гб но на твоят сайт (това на гб го виж с тест орддер)

но имах на на предвид че позлвеам темплеит за един продук без количка на ппц и повечето ордери ми ги траква без проблеми отдоло под детаилите на ордера ми излиза
Код:
referral url :    http://www.google.com/search?q=киурд
[FONT=verdana, arial, helvetica, sans-serif]
не под всички но под повечето без допъллнителни настроики явно тези от контент мрежата не ги лови....

наче сайта е деиндексиран ама г нямат нищо против да си хача парите на ппц

пп ГБ с нов дизаин...
[/FONT]
 
От: GB conversation tracking

Разбрах те, много ти благодаря.

значи мога да си направя сам съксес пейдж и да имам в него променливите от ордера.

Чудя се за този пейдж:
1. дали да е на сайта (така че купилия да може да продължи да си цъка по сайта)
2. да е в стила на сайта (но без да може да се върне на него и да цъка)
3. да е като на ГБ, такъв по-семпъл

кое мислиш, че е по-добре?
 
Ами мисля че е добре да е на сайта и да може да си цъка наятатък но да не се вижда от менюто... иначе и му избери странно име не че ще има злоупотреби ама да не цакат вубшни хора статистиката за конверсията ...


да е като на гб имах на предвид като инфо че не са билнати в момента че поръчката ще бъде проверена и тогава евентуално ще бъде приета и ще бъдат билнати ...
 
От: GB conversation tracking

Сетнах си $success променливата със страница от моя сайт, но реално не прави това, което очаквах. Вместо след като плати посетителя да се върне на нея, просто му излиза един линк отдолу на техния си съксес пейдж и пише "ако искате да продължите да пазарувате - цъкнете този линк"...
Значи не всеки ще го цъкне, което значи че и не върши работа за конвершън тракинг....

Дали няма друг начин се чудя....
 

Горе