GenBucks - въпроси по интерфейса за affiliates

borilbogoev

New Member
Здравейте,

Тъй като отскоро се регистрирах в GenBucks, имам някои въпроси относно техния интерфейс за афилиейти. Моля, по-опитните от вас да дадат по някой съвет.

Ето ги и въпросите ми:

1. Бутон "Banners".

- Правилно ли съм разбрал: Тези банери представят продуктите, които мога да промотирам? Когато Copy/Paste-на даденият код и посетителят кликне върху банера, ако направи продажба - получавам комисионна... Така ли е?

- Има ли начин да видя списък на предлаганите продукти, с информация за тях, описание, цени и точна комисионна, която получавам за всяка покупка от изпратен от мен посетител? Видях, че са дадени комисионните, но са само като проценти в една обща таблица. Така не мога да преценя от промотирането на кой продукт колко печеля, ако има продажба.

- Отчитането на изпратените от мен купувачи с cookie ли става или само по URL? Ако е с cookie, колко време е периодът му на изтичане? Ако е само по URL - това означава ли, че печеля комисионна, само ако посетителят купи продукт от дадения сайт преди да е затворил браузъра си, идвайки от моя сайт?

- Мога ли да използвам само Affiliate URL-то, и да не ползвам готовите банери? Отчитат ли ми се продажбите в този случай?

2. Бутон "Templates":

- Повишават ли се или се понижават шансовете ми, ако вместо готовите темплейти, използвам WordPress на собствен хостинг със собствен дизайн и мое си уникално съдържание?

3. Бутон "Linking":

- Дадените тук линкове съответстват ли на линковете в секция Банери? Каква е разликата между двете? Като гледам, URL-то на линковете е същото...

- Как може да се прави deep linking към вътрешни страници на merchant сайтовете и в същото време да си запазя комисионните? Видях, че ID-то ми се пази като браузвам през мърчант сайта. Това означава, че ще имам комисионна, ако линкна към вътрешна страница и клиентът купи, нали?

4. Бутон "Tools"

- Използвате ли тези tools?
- Кои са най-полезни?
- С кои да не си губя времето?


5. Маркетинг

- Ако искам да рекламирам с Pay-per-click, как да разбера дали за съответния продукт е разрешрено бидване за бранд нейма? Никъде не видях условия на афилиейт програмите...

- Можете ли да дадете средни / приблизителни проценти за конверсия на продуктите на GenBucks - брой продажби за сто посетителя...

***

Малко дълъг пост се получи, но какво да се прави. Надявам се, като отговорите започнат да валят :))), да бъдат полезни не само за мен, но и за всички останали, които се занимават с GenBucks програмите.

Благодаря предварително за отговорите и коментарите!
:)))))
 
От: GenBucks - въпроси по интерфейса за affiliates

Отговорите:
1 Банери
1.1 Да , Правилно си разбрал
1.2 Няма такова място, но освен цената е важна и конверсията, защото може от един продукт да изкараш 70$ с една продажба при 50 уникални дето са кликнали на твоя банер например но със същите тези 50 уникални да направиш 2 продажби по 40$ и става 80$ (+10$)
1.3 ГБ използват cookie - трайноста им беше 3месеца май
2 Templates
2.1 Аз лично използвам Wordpress и Blogger. Повечето неща зависят от основния текст който представя продукта.
3 Linking
3.1. Да, линковете са същите.
3.2 Да можеш да правиш deep linking (обикновено се слага директно към order.php)
4.Tools
Не използвам техните tools затова тук не мога да ти помогна
5. Маркетинг
При мен конверсията е 1:70 приблизително

П.С След като влезнах в genbucks за да видя повече информация относно някои въпроси видях че имам нова продажба не е зле особено като се има предвид че последната ми продажба беше преди 2 дена
 
От: GenBucks - въпроси по интерфейса за affiliates

1.3 ГБ използват cookie - трайноста им беше 3месеца май

Интересен въпрос ме вълнува:

Поради защити в браузърите, едно cookie може да бъде прочетено само от сайта, който го е създал, т.е. когато някой отвори твоя сайт, той трябва да зареди съдържание (например картинката на банера) от сайта на GenBucks, за да се създаде въпросното cookie.

При това положение излиза, че cookie се създава само от кода на банера - IMG тага зарежда картинка от сайта на GenBucks, която създава cookie-то. Ако обаче във Вашия сайт поставите текстов линк, т.е. липсва картинката на банера - тогава няма как да се създаде cookie-то!!!

Не съм ли прав?
 
ако рекламираш с банер или линк към теплеит / или сайт на гб кукито се създава от сайта не от банера

иначе кукито е ънлимитед ... във времето ако клиента не си чисти кукиата или не влезе през друго афилиейт ид на някои сайт си е завинги ваш
 
От: GenBucks - въпроси по интерфейса за affiliates

за да не отварям тема при продажба ГБ праща ли майл или трябва да влизам да проверявам все :)
 
праща майлче :)

ето едно мое от днеска да имаш представа как изглежда
Код:
Well done!! Tsvetan Plamenov Vetskov You've made a Level 1 commission!

check your stats here:
[URL="http://genbucks.com/"]http://genbucks.com[/URL]

Sale Infomation
---------------------------------
Level1 Affiliate: ------
Amount:  21.96
Product: COK-N
Order Number: ----------
Level 1 Affiliate: --------
---------------------------------

HOT TIP!!
send all your buddies here: 
and make 10% of what they make, and also 1% commissions from
affiliates who they refer

Also earn $1 bonus for every new affiliate you recruit!

Have a nice day,
[URL="http://genbucks.com/"]genbucks.com[/URL]
 
От: GenBucks - въпроси по интерфейса за affiliates

@MsGeR - много благодаря за отговорите! :)) За конверсията - струва ми се че 1:70 е около 1,4% - това е добре, поздравления!

@coolice - това за cookie-то, че е "безкрайно" ми изглежда много добре. Това означава, че ако посетителят ми днес открие сайта ми, кликне от любопитство на афилиейт линк и не купи, но след две седмици се върне на сайта на продукта и купи - пак получавам комисионна... нали така? Very cool! :)))
 

Горе