Godaddy > Пълните мошенници!

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

В тази тема ще искажа, АЗ ЛИЧНИТЕ ми виждания и нещата през които минах през GoDaddy.com

Първо, това са НАЙ-ГОЛЕМИТЕ МОШЕННИЦИ НА СВЕТА!
Ще започна така...
Имаше ДНИ, в които сайтовете ми не работеха по 3-4 часа!
Имаше ДНИ, в които сайтовете ми бяха видими от 70% от страните по света.
Имаше ДНИ, в които сайтовете ми бяха "Unavailable" .. Грешката разбира се е от Хостинг провайдъра > ГОДАДДИ... (Тази грешка се беше появила и седеше около 11 часа!, представате си как е при трафик от 10,000 души на ден, как се отразява..? на другия ден имах 2000 души, да не говорим, че имах активни кампании с реклама!)

Излъгаха ме с Ваучера им за Google. Трябваше да ми дадът 100$ ваучер от Google като се регна при тях. ДОРИ МИ ПИСАХА НА ПОЩАТА, преди да си купя хостинга от тях, че ваучера ВАЖИ за ЕВРОПА.
Важи.. АМА ДРУГ ПЪТ.. След като закупих хостинга, ми писаха, че ВАЖАЛ само за КАНАДА и USA..
След което им казах, че са ЛЪЖЦИ, и, че трябва да си го напишат с ОГРОМНИ букви в сайта, че ваучерите не важат за другите страни освен за USA и Канада, и естествено, не получих никакъв отоговр след това.

От 4 дни насам, сайтовете ми са АДСКИ бавни на моменти.. Едвам се влачат..
Реших да им пиша(ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ!), че сайтовете са ми СУПЕР бавни..
А те ми отговориха със следното нещо.

[FONT=arial, sans serif]Thank you for contacting Online Support. As of this writing, your Deluxe Hosting plan is estimated to use 1.5 Terabytes of bandwidth. There comes a point where a "shared" hosting plan simply cannot keep up with the demands of-- among other things-- free gaming sites. May we suggest you consider one of our dedicated servers? For more information, please paste this link into your browser:
[/FONT]

Което на чист Български означава, че просто ми режат трафика, и си предлагат тяхните Dedicated Сървъри...(НИКОГА НЯМА ДА ГИ ВЗЕМА)
Изришно с ОГРОМНИ букви в хостинг плановете им пише "UNLIMITED BANDWIDTH" .. Е.. АМА НЕ Е.. ;)

Сега в момента съм със страхотен СПАД, във ВСИЧКО възможно което може да ми донесе приходи.. Връщат ме малко зад първи клас...

То бива лъжи, лъжи, ама чак такива никога.. Това си е ЖИВО ИЗПОЛЗВАНЕ..
"Ооо... Имате повечко трафик.. трябва да ни платите, да ви пуснем сайтчетата."

Само за едно ме е яд! Че на времето когато си писах тема, за да си купя хостинг, че не Ви послушах! Колко хора тогава ми казаха "Не купувай от тях, мошенници са" .. ама аз не та не.. еми хайде сега.. блъскай си главата в стената и тва е..

Толкова ме е яд, за всичко, че просто..
Какво ли ще правя нямам си на идея..
Да местя сайтове, е почти невъзможно..

Темата е направена за да Ви споделя МОЕТО ЛИЧНО приживяване от тяхната компания.
Съветвам Ви следното нещо. НИКОГА НИКОГА НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТЯХ!

Поздрави,
Симеон
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Ако тея 10 000 човека са били в някакъв пик е нормално да те отрежат. Дефакто повечето фирми ще те резнат при такъв пик... Мога да ти препоръчам да изчакаш до черния петък и да вземаш в хостгатор. Ама и там ще имаш проблеми с такива пикове...
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

biaaro, ти чуваш ли се бе мен :) Я скивай тая тема от миналата година пак за черния петък и пак за гейтъра става въпрос: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=20441&page=2

Към Симеон - братле, без да се обиждаш, ама ти сега ли откриваш топлата вода за "unlimited disc space, unlimited bandwidth, unlimited site, unlimited mysqls" и ънлимитид брой х****е в г**а? Те татетата открай време са известни като ебати лузърите в хостинг услугите, само за домейни горе-долу стават, ама все повече се замислям и аз дали да не си взимам по-нататък само от неймчийп, без друго и безплатно прайвъси дават.

Както и да го погледнеш 1,5 терабайта трафик са сериозна работа, сайта за игри верно ли цъка толкова? При това положение наистина си за ВПС или дедикейтед, ама вече си зависи от бюджета ти.
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Де да знам... някъде из темите го мернах като препоръка и така ми дойде...:) Оттеглям по-горната препоръка!

biaaro, ти чуваш ли се бе мен :) Я скивай тая тема от миналата година пак за черния петък и пак за гейтъра става въпрос: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=20441&page=2
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Както и да го погледнеш 1,5 терабайта трафик са сериозна работа, сайта за игри верно ли цъка толкова? При това положение наистина си за ВПС или дедикейтед, ама вече си зависи от бюджета ти.
Не е от игри...
Игрите са слаба работа..

Ставаше въпрос, че са измамници и, че за нищо не стават...
Дали ако си закупя трафик ще стане нещо или?
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Не само хостинга им е проблемен.

Между другото ми излиза реклама на GoDaddy в този форум:

daddyz.png
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Не е от игри...
Игрите са слаба работа..

Ставаше въпрос, че са измамници и, че за нищо не стават...
Дали ако си закупя трафик ще стане нещо или?

Ми то сега е трафика, ама после ще почнат за процесорно време да ти мрънкат, абе става един омагьосан кръг и докато се усетиш и вече им наливаш по 60-70 долара за някакви дрискави услуги, като за по-малко пари можеш да си вземеш цял нает сървър в Холандия например. Не знам какви са ти проектите, ти си разбираш нещата, преценявай си дали ще оставаш при тях, но с тоя трафик определено не си за споделен акаунт, поне според мен.

хепи - да си се въртят рекламите, ние тук си знаем най-добре кой е читав и кой не е :)
 
godaddy не са хостинг компания а са домейн регисратор целата е винги да ползваш специалисти в дадена област за домейн цена качество гъвкавост + леките недостатъците на ус компаниите ... по добри не съм срещал... има по готини от тях регистратори от първо ниво ама са им по $15 домейните...


февруари 2009 съм казал хостинга им

аз лично съм недоволен от годеди макар и не много... ползвал сум ги няколко години на най скъпия план преди още да стане унлимитед и беше и по 25$ тоагва после смъкнаха цената до $15 (а аз като стар клеинт продължих да плащам по $25 ама как и да е ) и сайта е падал само веднъж за 4 години по тяхна вина ерор 500 на сървъра за няколко часа..... базите днани ми се струвеаха малко бавни обаче не съм им пробвал впсите там може да са по добри

та да ги добавя ли се чудя?

и тогава давах $25 за хстинг акаунт който поддържаше само един домейн...



ако имаш спица трафика и си с вп сайт без кеширащи плъгини никои шеърд хостинг няма да те изтърпи....


а колкото до SSL сертификата им за 12.99 това си им е найстина добрата цена.... по добър сертификат за тези пари няма да намериш даже въобще няма да намериш горе долу парички по 4 си приготви ако искаш нещо подобно от друга компания даже по 4 е етин по 6 също е възможно като сума

за това мога да гарантирам лично и ползвам няколко такива 2005... цпанел сървърите го инсталират с един клик ... непроверени не бих пуснал на форума
 
Последно редактирано от модератор:
От: Godaddy > Пълните мошенници!

на godaddy хоста е много зле това не е тайна и се знае от много време
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Сертификати могат да се купят още по-евтно - например тези са по 9,95 USD на година (до 9,00 на година при предплащане за три години).

Имайте предвид, че за да има съвместимост със старите браузъри трябва отделен IP адрес за всеки домейн със SSL (за да работи всичко както трябва). Например budgetvm.com предлага VPS сървъри с три IP адреса включени в цената на изгодни цени (излиза по-добре вместо да купувате споделен хостинг и да доплащате за IP адреси).
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Godaddy никога, ама никога не са били добра хостинг компания.
Бива ги само за домейни, заради промоциите, но и там трябва да внимаваш какво си взимаш, да не изядеш дървото.
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

Вие не се ли научихте тия само за домейни да ги ползвате да го ева?
И дедикейтед не са им читави.

Ползвай компания с добра поддръжка и добра свързаност. Site5 са отличници, jump.bg пък имат супер добра поддръжка и немски дейтацентрове. Бягай там, те ше те преместят.
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

GoDaddy на най-лошото нещо до което съм се докосвал. Избягвам ги и препоръчвам на други да ги избягват.

Ще кажа само един факт. (мога да посоча много)

Скоро един прител ми пусна един домейн регнат при тях. Домейна беше с privacy. Е, аз го получих без и трябваше да си платя за нов. На много висока цена! (Има кодове знам.)

Но това което ме шокира е че смениха DNS-a при трансфера което доведе до тъп downtime! Никой не го прави това. И не виждам защо те го правят.

Че са големи, големи са, но злоупотребяват с това. Цените са вискои за качеството на услугата.
 
От: Godaddy > Пълните мошенници!

ползвай суперхостинг и ядове няма да имаш.
Напълно съм съгласен с теб. Имам 2 сайта там правят 10к общо дневно, по-някой път надвишават посещенията и общо 20 CPU правят смятай колко може да издържи хоста.
 

Горе