GoDaddy: как да не плащаме ДДС за уеб хостинга

happyslacker

New Member
http://help.godaddy.com/topic/498/article/3405
In accordance with European Union Directive 77/388/EEC, Value Added Tax applies only to residents of countries within the European Union (EU).

Преведено на български (със съкращения): „ДДС плащат само живеещите в ЕС“.

Има две решения на проблема:

1) Ползваме услугите на GoDaddy само за домейни (за тях не начисляват ДДС; ДДС начисляват за уеб хостинг и може би за други услуги - не съм плащал за други услуги освен уеб хостинг и домейни). При Lunarpages и HostGator не се плаща ДДС - цената е еднаква независимо дали клиента живее в ЕС или не.

2) Ставаме живеещи извън ЕС (преди да потвърдим плащането пишем адрес някъде извън ЕС - напр. в United States Virgin Islands).

Втория път като плащах хостинга се усетих - малко късно, но... по добре късно отколкото никога ;)

Предлагам на админите да заковат темата като важна за да не се бъркат хората да плащат измисленото ДДС (което GoDaddy си го прибират като печалба доколкото ми е известно).
 
Последно редактирано:
Задължава ги европиската комисия да правят така за да били конкурентно способни европеиските компании..... Евро съюза си има някои минуси но като цяло мнението ми е че плюсовете за българските уебмастъри са много повече повече от минусите.... Преди ес бяхме като откъснати от света без cj и paypal....
 
От: GoDaddy: как да не плащаме ДДС за уеб хостинга

Е то нали си има цака.. а и аз тях за хостинг не ги харесвам..
 

Горе