Google Ads - безплатен рекламен кредит

От известно време ми излиза в Google Ads една промоция - 700 лв промо при изразходени 700 лв за нови акаунти, с потвърден начин на плащане, за български фирми със седалище в България.

За един клиент съм направил нов профил, от който не е рекламирано. Добавен е начин за плащане, фирмени данни, всичко е потвърдено, има вече активна реклама от няколко дни. НО при клик върху линка за прилагане на промо кода, просто пренасочва към профила в Google Ads и нищо не се прилага към профила, промо код няма.

Някой запознат ли е с тази промоция, възползвал ли се е успешно, има ли някакви уловки? Единственото, за което се сещам е, тази фирма да е рекламирала преди години от друг профил и просто фирмените данни да съвпадат и да не я отчитат като нов клиент.
 
това е от край време да дават пари за реклама,

уловката

За да получите кредита от Google Ads: След като въведете промоционалния код в профила си в Google Ads, рекламните Ви кампании трябва да натрупат разходи от поне 700 лева (без данъци и приложими такси) в рамките на 60 дни. Извършването на плащане на стойност 700 лева не е достатъчно. Отчитането на рекламните разходи за достигането на 700 лева започва, след като въведете промоционалния код.
 
Последно редактирано:
Това съм го прочел и аз, наясно съм.

Това, което ме интересува е, конкретно за тази оферта, такива пари не са пускали в България. Как преценяват "нови рекламодатели" - на база фирма, банкова сметка, профил в google, сайт който рекламираш, за да отговаряш на този критерий.
 
ако ще и 20 годишна да е фирмата за нов е този който сега се регистрира
 
Нова фирма нямам предвид да е скоро регистрирана, а фирма платец, която никога не е рекламирала.

Моля, четете внимателно въпроса, питам някой ако е запознат конкретно с подобна ситуация.

Не е нито първия гугъл профил, който ползвам за реклами, нито първия промо код който ползвам, възползвал съм се много пъти от подобни промоции.

В случая явно или гугъл не отчита по някаква причина този профил за нов рекламодател, или вече са изчерпани промо кодовете, искам да разбера кое от двете е.
 
Гугъл отчита новите рекламодатели, когато се регистрират в платформата. Т.е. ако сте отворили акаунта преди време, за другите рекламни кредити при повече от 14 дни, се заключва опцията да използвате кредит за "нов акаунт".

Подобни въпроси е най-добре да ги отнасяте към поддръжката на Google Ads, ще получите по-бърз и адекватен отговор, отколкото тук.


EDIT: От общите условия на кампанията:
Офертата трябва да бъде приложена към първия Ви профил в Google Ads в рамките на 14 дни, след като бъде показана първата Ви рекламна импресия.
 

Горе