Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

D.Ivanov

Well-Known Member
Случвало ли се е на някой следното нещо:
Както си браузвате и изведнъж Google Chrome crash-ва и изобщо след това отказва да работи каквото и да е. Изкарва един светло син екран навсякъде, където се опитам да вляза. Изтрих го и инсталирах наново няколко пъти и се получава същото нещо.
 
Причините за това може да са стотици, така че всички ще стреляме на сляпо със съветите. Проблема може да е в хард диска, може друг хардуер да не работи коректно, може самата инсталация на уиндоуса да ти е калпава, а може и друг софтуер да прави проблема. Ето какво можеш да направиш в случая за да видиш дали има подобрение:

1. Изтриваш всички временни файлове, бисквитки и прочие за да си сигурен, че проблема не идва от хрома. (Може да си направиш бекъп на папката в случай, че проблема остане, да си върнеш всичко както ти е съхранено)
При уин XP трябва да изтриеш следната папка: C:\Documents and Settings\%USERNAME%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default
При уин 7 C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
(Където "%USERNAME%" е твоето потребителско име, примерно Ivanov)
2. Рестартираш машината под сейф мод - http://windows.microsoft.com/en-us/...-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-7 и избираш Safe Mode with Command Prompt. След като си в command prompt-а позлваш тази команда CHKDSK x: /F /R (където x: е устройството, в общият случай c:). Това ще сканира хард диска за проблеми и лоши сектори. Пускаш го тва нещо и излизаш да пиеш няколко бири.
3. След като мине процедурата ще ти изкара екран с резултатите какво е фикснало, ако изобщо е имало нужда нещо от поправяне. Рестартираш и се надяваш вече да нямаш тези проблеми.
 
От: Re: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Причините за това може да са стотици, така че всички ще стреляме на сляпо със съветите. Проблема може да е в хард диска, може друг хардуер да не работи коректно, може самата инсталация на уиндоуса да ти е калпава, а може и друг софтуер да прави проблема. Ето какво можеш да направиш в случая за да видиш дали има подобрение:

1. Изтриваш всички временни файлове, бисквитки и прочие за да си сигурен, че проблема не идва от хрома. (Може да си направиш бекъп на папката в случай, че проблема остане, да си върнеш всичко както ти е съхранено)
При уин XP трябва да изтриеш следната папка: C:\Documents and Settings\%USERNAME%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default
При уин 7 C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
(Където "%USERNAME%" е твоето потребителско име, примерно Ivanov)
2. Рестартираш машината под сейф мод - http://windows.microsoft.com/en-us/...-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-7 и избираш Safe Mode with Command Prompt. След като си в command prompt-а позлваш тази команда CHKDSK x: /F /R (където x: е устройството, в общият случай c:). Това ще сканира хард диска за проблеми и лоши сектори. Пускаш го тва нещо и излизаш да пиеш няколко бири.
3. След като мине процедурата ще ти изкара екран с резултатите какво е фикснало, ако изобщо е имало нужда нещо от поправяне. Рестартираш и се надяваш вече да нямаш тези проблеми.

Благодаря!
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Преинсталирах си windows-a даже днеска и точно преди 5 минути пак стана схемата със синият екран. Незнам коя програма го бърка направо ме хвърли в тъч тоя chrome.
 
Сканира ли за лоши сектори, както бях писал по-горе?

Имаш ли някакви аддонс към хрома и какви са те?

Антивирусна? Нод да си инсталирал?
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Махнах антивирусни и всичко изобщо, нямал съм Нортън или Нод 32. Няма аддон-и. Нормално си е през safe mode.
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Ама само схрома ли ти прави това?? Ти ква инсталация направи, с формат ли?
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Ама само схрома ли ти прави това?? Ти ква инсталация направи, с формат ли?

Да, само хрома е така. Инсталацията с форматиране я направих. Направо пълен шах.
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

да бе и на мен така
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Щом не е с пешка, не е страшно :D

Нали не говориш за стандартен син екран (викаш за некъв светло син) Тоест не ти рестартира, дъмпва, забива, а само се окензва уина и не дава да бараш нищо?
Ако е от горното, си направи ъпдейти на макс на всички джаджи като: джава, фреймърк, флаш и майкрософт визуал. И за всеки случай свали от другаде хрома + виж да не инсталира некоя ебня с него
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

да бе и на мен така

Да не би да има някакъв ъпдейт на версията и от това да се получава...незнам вече какво да си мисля. Чисто нова инсталация, без всякакви програми и резултата е същия. Бачка известно време, спира и само син екран след това и няма оправяне.
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Да не би да има някакъв ъпдейт на версията и от това да се получава...незнам вече какво да си мисля. Чисто нова инсталация, без всякакви програми и резултата е същия. Бачка известно време, спира и само син екран след това и няма оправяне.

нещо и javascript попъпа е странен и много малоумно излиза центриран горе, вместо както си беше по средата, ама са вкарали малко стил :D
 
От: Google Chrome crash-ва и след това ми дава син екран на всичко.

Синият екран е придружен с грешка. Ако провериш в Google за грешката ще разбереш и какъв е проблема. В events logs също ще има информация какво става. Обикновено е признак за хардуерен проблем, понякога "лоши" драйвъри.
 

Горе