Google MAPS Частна услуга ли е?

ReminD

Well-Known Member
Какво общо имат www.goldenpages.bg с Google Inc
Golden Pages е вече със статут на единствен ‘Trusted Partner’ (доверен партньор) на
Google за услугата Google Places (показване на местни бизнес резултати на Google Maps) на
територията на България.

Някой може ли да обясни как се става тръстед партнер на Google?

Golden Pages е единственият партньор,
от който Google ще взима
адресните
данни за България с геокоординати.

ЦЕНА на Рекламно вписване с уеблинк в Онлайн търсачка www.goldenpages.bg за една
година 295.00 лв без ДДС

Допълнителни компоненти
• Допълнителна класификация
• Допълнителен регион

40 лева
50 лева


Понеже наистина не съм запознат, един познат ме попита дали да им даде 295 лева, за да му сложат сайта в Google Maps.

Друго интересно е, че на всяко едно запитване в google maps за България - като слезете най-долу има текст : " Малки бизнес обяви, предоставяни от Golden Pages"


Също ако сте добавяли сайт в google maps, може да споделите.
 
Последно редактирано:
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

"Та, искам да си добавя фирмата в Google Maps - какво трябва да направя?"
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Ми добави си я! Голдън Пейджес нямат общо тук.
Току що тествах специално заради теб, добавя се безпроблемно, пращат картичка на адреса за верификация ;) След 2-3 седмици като въведеш кода от картичката те вписват
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Схванах, да, ето какво ми отговориха, просто ми стана интересно как само те са trusted и как се става trusted патньор на гуугъл



Ето и отговорът на Вашия въпрос. Google Maps не е платена частна услуга на Golden Pages – Google като цяло е част от свободното интернет пространство. Предполагам, че въпросът Ви е породен от наше предложение, за това ще се опитам да внеса малко повече яснота за връзките между Google и Golden Pages. От тази година Golden Pages е със статута на Доверен Партньор /Trusted Partner/ на Google и поради тази причина търсачката показва нашите абонати на приоритетни позиции. http://news.sagabg.net/golden-pages-edinstven-doveren-partnor-na-google-v.html

Друг аспект, в който си сътрудничим с Google е, че ако съответната фирма има сайт, със съответното поместване на сайта в нашият справочник, търсачката автоматично го индексира като наше съдържание и го изкачва на по-предни позиции. Понеже оставам с впечатлението, че сте човек, който разбира от SEO, просто ще уточня, че goldenpages.bg е с PageRank – 5, което говори само за себе си.

Когато кликнете върху картата, която се появява в дясната част на страницата на съответните резултати – може да видите, че под обявите, които остават в ляво е изписано „Малки бизнес обяви, предоставяни от Golden Pages” – с други думи, Google ни цитира като източник, от който взима своята информация, което е абсолютен прецедент за самата търсачка Google, понеже за пръв цитират източника си за България, от който взимат информация. Ако фирмата има профил в Golden Pages, потребителят може лесно и бързо да получи цялостната информация за неговата дейност.

Това, което ние предлагаме е изграждане на пълен профил на съответната фирма на първа страница в най-подходяшата за клиента класификация в нашия бизнес справочник, като по този начин, благодарение на нашето партньорство с Google ние спомагаме на съответната фирма да добие по широко информационно присъствие. При изграждане на профилът на фирмата ние предоставяме 2 800 ключови думи, благодарение на които клиентите да я намират още по-лесно – независимо дали я търсят през Google Maps или просто изпишат дадена дума в Google. Освен профилът в нашия бизнес справочник – ние геокодираме фирмите и на картите на Google Maps.

Друг плюс за нашите абонати е, че от тази година вече сме партньор и на Nokiа за услугата Ovi Maps, която в момента е на промоция и всеки наш рекламодател получава услугата безплатно. За повече информация моля разгледайте http://www.mobilebulgaria.com/news/18539/shop/offers.php?id=117


Поздрави,

Петя Георгиева
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Иначе въпросната дама - ПЕТЯ ГЕОРГИЕВА много ги разбира seo нещата :D :D
Друг аспект, в който си сътрудничим с Google е, че ако съответната фирма има сайт, със съответното поместване на сайта в нашият справочник, търсачката автоматично го индексира като наше съдържание и го изкачва на по-предни позиции. Понеже оставам с впечатлението, че сте човек, който разбира от SEO, просто ще уточня, че goldenpages.bg е с PageRank – 5, което говори само за себе си.
Уникални неща има в тия няколко реда


Значи всички сайтове си сътрудничат с Google :D , няма да е зле да казвам като продавам реклама на някой, който не разбира от сайтове, че си сътруднича с Гугъл ( аджаба бота минава и индексира съдържанието, то тва си е сътрудничество :D )
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Е, то това е стар трик :) Ти нямаш идея колко директории си 'сътрудничат' с Гугъл и как, ако си платиш за реклама при тях те хвърля на предни позиции мигновено ;)

И как става това? Ами:
1. Нашият сайт е много добре оптимизиран (за какво?)
2. имаме ПейджРанк 4! (ами и аз имам..)
3. Сайтът ни е едва на 6 месеца (път на младежта)
4. а сме на първа страница на Гугъл (изключете си персонализираното търсене ;D )
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Имат предвид, че Google взима адресите от GoldenPages.bg без да праща картички. За всички останали - картичка.
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

от GP много ги разбират нещата :))
скоро ми се обаждаха за фирмен сайт, с който се занимавам и съм добавил в GMaps - и ми обясняват как ако се добави при тях сайта ще бъде там ала бала...викам - той е там. Тя - да, сега точно това гледам и искам да кажа, че ако бъде при нас той ще се индексира по-добре. Викам - той се индексира при различните търсения на 1ва и 2ра позиция.. какво повече?
Явно тва партньорство яко се харчи сред простолюдието и тя почна да върти пак около него....

та така... общо взето в мапса присъстват от различни места - сайтове и каталози, които имат адреси и линк към сайт... са доколко това надписче "малки обяви от ГП"... върши работа не знам.
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Иначе въпросната дама - ПЕТЯ ГЕОРГИЕВА много ги разбира seo нещата :D :D
Уникални неща има в тия няколко реда


Значи всички сайтове си сътрудничат с Google :D , няма да е зле да казвам като продавам реклама на някой, който не разбира от сайтове, че си сътруднича с Гугъл ( аджаба бота минава и индексира съдържанието, то тва си е сътрудничество :D )

:D ... хахаха ... всички сме сътрудници на гуг-брадър :)

При нас пък (Yellow Pages), можеш да публикуваш повече от един търговски обект, т.е. можеш магазин с адрес във Варна и офис с адрес в София. И двата ще бъдат гео кодирани, със собствена мета, контакти и т.н., и гугъл ще си ги пасе доволно като два различни.

"Google Trusted Partner" означава, че ъплоудваш база дани за гугъл карта/места без да има нужда да верифицираш. Не е лошо от гледната точка на някой управител или предприемач "без интернет опит", но гугъл бота тъй или иначе сам се грижи вкичко да е подредено където трябва за хората, които търсят. И тия "без опит" съответно са без интернет присъствие и значи пак дишат прахта на останалите дет имат сайтове, освен ако не са "химическо чистене в Опицвет" :). С две думи, маркетинг пудра, за да вземат парите на хората по лесно!!!
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

Когато стартираха Google Local Business за БГ, на Гугъл им трябваха много данни бързо и за това се споразумяха с Golden Pages.
Можеш да си добавяш в Google Maps съвсем безплатно. Истината обаче е за адски много търсения, напред излизат резултатите от GP.

Как се става trusted partner - никаква идея, но за БГ е един само.

В интерес на истината, ако Golden Pages могат да ти гарантират, че ще излизаш напред в резултатите от картата, тези пари дето ги искат си струват.
 
От: Google MAPS Частна услуга ли е?

А някой може ли да сподели директен линк за добавяне?
 

Горе