Google Sitemap

Autohop.bg

New Member
Някой знае ли дали може да се изпращат само частични карти на сайта към Google sitemaps, ако предишните адреси са вече индексирани. Имам предвид че ако имам 1000 страници в sitemap.xml и ги пратя на 1ви Януари и Google индексира 200 от тях през Януари, мога ли да пратя нов sitemap.xml на 1ви Фебруари само с 800 страници (за да си спестя обработката) или Google ще си мисли че предните 200 не са вече валидни, някой има ли опит с това?
 
аз не я събмитвам всеки път но понеже има много линкве вътре и се генерира автоматично отнема много ресурси при генерирането и се чудех дали да не генерирам само последните 1000-2000 линка от сайта и а не всичко тъй като Google така или иначе вече е индексирал много от старите страници.
 
ами с PHP я генерирам но имам към 35,000 страници и отнема супер много ресурси да го генерирам всеки ден от базата данни. И се чудя дали да не го правя по 5-10,000 страници на сайтмап и да пращам на Google само от последния месец и така той сам ще се оправи но си мисля дали Google не работи на принципа каквото е в сайтмапа е на сайта, ако го има на ден 1, а на ден 2 го няма в сайтамап да го счита за премахната страница и да го маха от индекса си.
 
Autohop.bg каза:
Някой знае ли дали може да се изпращат само частични карти на сайта към Google sitemaps, ако предишните адреси са вече индексирани. Имам предвид че ако имам 1000 страници в sitemap.xml и ги пратя на 1ви Януари и Google индексира 200 от тях през Януари, мога ли да пратя нов sitemap.xml на 1ви Фебруари само с 800 страници (за да си спестя обработката) или Google ще си мисли че предните 200 не са вече валидни, някой има ли опит с това?

Никакви грижи нямаш. Google някъде имах официално изявление, че може да субмитваш, само адресите, които не са индексирани. За жалост в момента ме мързи да ти намеря линк, но общо взето нямаш проблеми... Примерно сайта мапа ни на единия сайт е разцепен на няколко части, че са околко 150 000 индексирани странички
 
най добре без да се изтрива нищо а само да се добавя... ъпдейтвай през няколко дни ситемап но
не трий страниците че гуг може си помисли че вече ги няма страниците :)
 
ами то за сега и аз това правя всеки ден, един CRON генерира сайтмап за целия сайт от базата данни но с увеличаване на страниците и генерирането на сайтмапа става доста тежко, преди отнемаше 1-2 сек а сега клони към 10, и като въобще не ми изглежда оптимално, та затова питах дали някой го е правил само с последните сложени страници защото така май ще е най добре от към ресурси - всеки месец прави сайтмап само от страниците добавени в този месец с надеждата Google да ги индексира добре и другия месец да не са нужни за сайтмапа.
 
Sobieski каза:
най добре без да се изтрива нищо а само да се добавя... ъпдейтвай през няколко дни ситемап но
не трий страниците че гуг може си помисли че вече ги няма страниците :)

Google да не е тъп... ами ако хич нямам сайтмап? Значи нямам страници...
 
coolice каза:
е това съм го пропуснал да го прочета аз генерирам цял сайтмап автоматично всекипът при поискване.....

То така е най-добре... аз така го правя за блог-а ми
 
MacTeP каза:
Никакви грижи нямаш. Google някъде имах официално изявление, че може да субмитваш, само адресите, които не са индексирани. За жалост в момента ме мързи да ти намеря линк, но общо взето нямаш проблеми... Примерно сайта мапа ни на единия сайт е разцепен на няколко части, че са околко 150 000 индексирани странички

Благодаря за отговора, не го видях..точно това ме интересуваше..
 
Autohop.bg каза:
MacTeP каза:
Никакви грижи нямаш. Google някъде имах официално изявление, че може да субмитваш, само адресите, които не са индексирани. За жалост в момента ме мързи да ти намеря линк, но общо взето нямаш проблеми... Примерно сайта мапа ни на единия сайт е разцепен на няколко части, че са околко 150 000 индексирани странички

Благодаря за отговора, не го видях..точно това ме интересуваше..

Чакай да потърся, къде го четох
 

Горе