Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте! Влязох си днес в WMT, за да видя малко данни, че отдавна не бях влизал - но всичко празно.

Ето СНИМКА.

Преди на полето "Търсене в анализ" имаше кликвания, графика за времето и броя кликове. Даже и заявки за ключови фрази можех да гледам от там - такива, които аналитикса не ми показваше.

Сега всичко е празно.

Сайта е verified - не си спомням да съм правил някакви основни промени в WMT. Преди два дена изтрих бая плъгини от WP (сайта е на WP), че се бяха натрупали доста. Явно съм изтрил нещо, което не трябва, защото и SEO-то ми замина на кино - сега гледам, че повечето ми страници, по които се бях класирал не излизат в Г. докато до онзи ден бях на 1-ва, 2-ра, 3-та позиция за определени думи.

Даже ако напиша и УРЛ адреса и домейна в Г. пак не излизат - значи Г. въобще не ги индексира нали? А то както се вижда и на снимката пише само 25 страници индексирани.

Това сигурно е защото имах един плъгин Remove category from URL - който маха категорията, за да може URL-a да е по-чист. Изтрих го по погрешка и оставих сайта за 1 ден без него и сигурно бота е минал и е видял че дава грешка 404 и заради това ги е де-индексирало. Вчера го върнах както си беше преди, но още не се появяват в Г. Не знам дали това е повлияло на sitemap.xml и дали да го давам на ново.

Не знам дали тези двете имат нещо общо, защото това с плъгините го направих онзи ден, а в WMT не ми дава инфо и за преди това. (а по принцип дава от месец назад).

Та... какво мога да направя от тук на сетне ? Имаше ли начин да кажа на бота да craw-не сайта или нещо такова ?

*м/у другото ето кои плъгини изтрих (в последствие върнах този за премахване на категориите).

Broken Link Checker by Janis Elsts (will also delete its data)
Cyr to Lat enhanced by Sol, Sergey Biryukov, Nikolay Karev, Dmitri Gogelia
Easy MailChimp Forms by YIKES Inc (will also delete its data)
Font by Paweł Misiurski
HeadSpace2 by John Godley
Insert Headers and Footers by WPBeginner
Remove Category URL by Valerio Souza
Responsive theme add-ons
SEO Redirection by Fakhri Alsadi (will also delete its data)
Social Content Locker by Umar
Widgets on Pages by Todd Halfpenny
WP Conversion Boxes by Ram Shengale (will also delete its data)
WP Socializer by Aakash Chakravarthy
 
Последно редактирано:
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Някои SEO плъгини имат полета за верификация, както и за добавяне кода на аналитикса, както и могат да правят промени в robots текста и htaccess файла. Има възможност причината да е в подобна добавка, но пък щом няма данни от преди това.. Преди месеци имаше някакви съобщения за приемане на съгласие да се смени облика, т.е. може да си още на старата система и да трябва да се поразровиш из съобщенията си, за да приемеш новите условия. Не се сещам точно каква беше промяната..
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Някои SEO плъгини имат полета за верификация, както и за добавяне кода на аналитикса, както и могат да правят промени в robots текста и htaccess файла. Има възможност причината да е в подобна добавка, но пък щом няма данни от преди това.. Преди месеци имаше някакви съобщения за приемане на съгласие да се смени облика, т.е. може да си още на старата система и да трябва да се поразровиш из съобщенията си, за да приемеш новите условия. Не се сещам точно каква беше промяната..

Може и да е заради това (за това че не показва данните от преди месец). Но по-големия проблем е, че доста от вече класираните ми страници ги няма в Г.

Преди малко написах това допълнение към поста си.

"...даже ако напиша и УРЛ адреса и домейна в Г. пак не излизат - значи Г. въобще не ги индексира нали? А то както се вижда и на снимката пише само 25 страници индексирани.

Това сигурно е защото имах един плъгин Remove category from URL - който маха категорията, за да може URL-a да е по-чист/кратък. Изтрих го по погрешка и оставих сайта за 1 ден без него и сигурно бота е минал и е видял, че дава грешка 404 и заради това ги е де-индексирало. Вчера го върнах както си беше преди, но още не се появяват в Г. Не знам дали това е повлияло на sitemap.xml и дали да го създавам на ново... "

Иначе имах ей тоя плъгин за добавяне на аналитикс кода в хедера - Insert Headers and Footers by WPBeginner. Ама нали вече добавих кода и за това махнах плъгина. А то аналитикса все още ми отчита влизания, защото имам и няколко html страници на сайта - те не са повлияни (очевидно, защото са извън WP и плъгините не ги засягат тях).
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Не знам, но от 2 дни не ще да ми индексира последната публикация на един от сайтовете и също не мога да разбера какъв е проблема, тъй като предпоследната си е индексирана и добре позиционирана, а ботове на гугъл постоянно си ровят. Линкната е от няколко социални мрежи и се съдържа в сайтмап-а. Някакви нови ъпдейти и изпадане в sandbox-a има напоследък. Каквото и да е, индексирането е едно, позициите са друго, а когато първото го няма, нещата са съвсем зле.
Като ти дава грешка 404, то не би следвало да ги деиндексира веднага, може би 1-2 месеца по-късно. Затова е и инструментът им, за да ти показва грешките и да има време да се поправят. Небивала история! :D
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Не знам, но от 2 дни не ще да ми индексира последната публикация на един от сайтовете и също не мога да разбера какъв е проблема, тъй като предпоследната си е индексирана и добре позиционирана, а ботове на гугъл постоянно си ровят. Линкната е от няколко социални мрежи и се съдържа в сайтмап-а. Някакви нови ъпдейти и изпадане в sandbox-a има напоследък. Каквото и да е, индексирането е едно, позициите са друго, а когато първото го няма, нещата са съвсем зле.
Като ти дава грешка 404, то не би следвало да ги деиндексира веднага, може би 1-2 месеца по-късно. Затова е и инструментът им, за да ти показва грешките и да има време да се поправят. Небивала история! :D

Ами то въобще не ги индексира. Защото като напиша самия УРЛ пак не излизат.

404 ми я даваше, защото като махна плъгина за remove category УРЛ-овете станата mysite.com/category/post_name а то води към mysite.com/post_name и следователно не му го отваря.

Ти засичаш ли колко време отнема да се индексира откакто си постнал нова страница ?
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Кликни:
Търсене в анализ -> Върнете се към стария отчет Заявки за търсене

И показва стария отчет :)
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Кликни:
Търсене в анализ -> Върнете се към стария отчет Заявки за търсене

И показва стария отчет :)

Да направих го - старите ги показва.

Същинския проблем е че е деиндексирало УРЛ страниците.
Сега се чудя какво да направя, за да ги върна пак. (че за някой от тях бях на челна позиция)
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Ами то въобще не ги индексира. Защото като напиша самия УРЛ пак не излизат.

404 ми я даваше, защото като махна плъгина за remove category УРЛ-овете станата mysite.com/category/post_name а то води към mysite.com/post_name и следователно не му го отваря.

Ти засичаш ли колко време отнема да се индексира откакто си постнал нова страница ?
До 3 дни със сигурност, но днес ми е третият и вече започвам да се притеснявам. Имах период, когато ги индексираше моментално, но не си пази скрийншота. След натискане на бутона "Публикувай" и проверка в индекса, ми показваше - добавено преди 5 секунди. Беше много яко! :)

П.С> Много зависи от честотата на публикуване. Като се поства често, бързо индексира - всеки ден, през ден. Аз поствам рядко напоследък и затова се бави, предполагам - веднъж на седмица две.
 
От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се нап

До 3 дни със сигурност, но днес ми е третият и вече започвам да се притеснявам. Имах период, когато ги индексираше моментално, но не си пази скрийншота. След натискане на бутона "Публикувай" и проверка в индекса, ми показваше - добавено преди 5 секунди. Беше много яко! :)

П.С> Много зависи от честотата на публикуване. Като се поства често, бързо индексира - всеки ден, през ден. Аз поствам рядко напоследък и затова се бави, предполагам - веднъж на седмица две.

"Fetch as Google" опцията от WMT - даваш ли им. Казва ми че няколко минути след като ги събмитнеш ще ги обходи бота.
 
От: От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се

Fetch as Google от WMT - даваш ли им. Казва ми че след няколко минути след като ги събмитнеш ще ги обходи бота.
Не, само веднъж pingler и публикуване в G+, fb, tw i pinterest - основните. Рядко се сещам да ги минавам с този инструмент. Забелязал съм, че и без него до 3 дни са на 7-8 страница, след 7 дни са на 2-3 страница, до 3-4 седмици стават на 1-2 страница и оттам нататък вече Божа работа.. Нищо не правя и Г сам си решава дали да ги остави или принизи. Работа се иска и читав линкбилдинг.
Минах го през Fetch-a и както се вижда от потребителите, така е и за бота, което е добре, но има една камара блокирани скриптове или временно няма достъп до тях: Googlebot не можа да извлече всички ресурси за тази страница. Следва списък: ...
И между другото туко що се появи на 30-та позиция, а преди 30 минути го нямаше в индекса. Може и да помага този Феч наистина. Този път ще се покачи явно по-бързо в резултатите, което е добре за известна фраза в конкурентна ниша.
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Тука като му дам на Fetch бутона и после като я събмитна ми дава да избере от две възможности - Craw only this URL или Craw this URL and its direct links
СНИМКА

За второто ми казва, че имам лимит 10 броя на месец, а за първото 500.

Като му дам "Craw this URL and its direct links" - демек все едно ще обходи тази страница и всички други страници към които съм поставил линкове в тази така ли? Или всички други страници, които имат линкове към моята ?
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Тука като му дам на Fetch бутона и после като я събмитна ми дава да избере от две възможности - Craw only this URL или Craw this URL and its direct links
СНИМКА

За второто ми казва, че имам лимит 10 броя на месец, а за първото 500.

Като му дам "Craw this URL and its direct links" - демек все едно ще обходи тази страница и всички други страници към които съм поставил линкове в тази така ли? Или всички други страници, които имат линкове към моята ?

Точно така. Затова е малко ограничено до 10 броя.

Обаче има "пиниз" - регваш си сайта ввв.сайт.цом във WMT и ввв.сайт.цом/категория пак там.
И ще имаш общо 20 обхождания. Ако регнеш и ввв.сайт.цом/категория2 - айде станаха 30.
 
От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се нап

Точно така. Затова е малко ограничено до 10 броя.

Обаче има "пиниз" - регваш си сайта ввв.сайт.цом във WMT и ввв.сайт.цом/категория пак там.
И ще имаш общо 20 обхождания. Ако регнеш и ввв.сайт.цом/категория2 - айде станаха 30.

Демек мога да си вкарам различните категории от сайта по отделно като нови сайтове все едно. Ама така няма ли да ми иска пак да ги верифайвам. ?

Става дума ако го регна още в самото началот от ADD PROPERTY нали ?

Виж какво ми казва:

1. Download this HTML verification file. [google526ed72ea7a24f9c.html]
2. Upload the file to http://savetizasreshti.com/saveti-za-srehti/
3. Confirm successful upload by visiting http://savetizasreshti.com/saveti-za-srehti/google526ed72ea7a24f9c.html in your browser.
4. Click Verify below.
To stay verified, don't remove the HTML file, even after verification succeeds.


само дето аз нямам в FTP-то тази директория от т.2 и 3 , която е. Това е КАТЕГОРИЯ в сами ми WP сайт.

Трябва да е КАТЕГОРИЯ или ДИРЕКТОРИЯ ?

Примерно може ли да е: http://savetizasreshti.com/wordpress - защото това го имам в FTP клиента като фолдер (директория сиреч)


Още един въпрос: има ли значение дали ще му дам да ми Fetch-не всички страници на един път или да ги давам през интервал от време - през няколко часа или ден ?

 
Последно редактирано:
От: От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се

Демек мога да си вкарам различните категории от сайта по отделно като нови сайтове все едно. Ама така няма ли да ми иска пак да ги верифайвам. ?

Става дума ако го регна още в самото началот от ADD PROPERTY нали ?

Ааа... как ще си ги провериш си е твой проблем. Има няколко начина, но явно не си дорасъл за тази техника щом питаш ЕЛЕМЕНТАРНИ въпроси.
 
От: От: От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може д

Ааа... как ще си ги провериш си е твой проблем. Има няколко начина, но явно не си дорасъл за тази техника щом питаш ЕЛЕМЕНТАРНИ въпроси.

Е има тука Alternate Methods - някой от тях ще да е... Ще ги изпробвам :)
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Разгеле - направих го чрез domain name provider-a.

А каква е разликата м/у Fetch и Fetch and Render ?
 
От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се направи

Разгеле - направих го чрез domain name provider-a.

А каква е разликата м/у Fetch и Fetch and Render ?

Феч - дърпа единия файл (ХТМЛ) и това е.
Феч и рендер - дърпа ХТМЛ-то и дърпа всички файлове които може да докопа - ЦСС/ЖС и т.н. за да може да го визуализира и да ти го покаже.
 
От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се нап

Феч - дърпа единия файл (ХТМЛ) и това е.
Феч и рендер - дърпа ХТМЛ-то и дърпа всички файлове които може да докопа - ЦСС/ЖС и т.н. за да може да го визуализира и да ти го покаже.

Демек по-добре Феч и Рендър да му давам ? (което написано така звучи малко като герои от уестърнски филм)
 
От: От: Google WMT не ми показва данни... SEO-то ми се изпари... какво може да се нап

Демек по-добре Феч и Рендър да му давам ? (което написано така звучи малко като герои от уестърнски филм)

Демек за какво ти е да дърпаш всичко? Само Феч и събмитваш към индекса.
 

Горе