GSM аксесоари или..?

venimoda

New Member
Здравейте група, :)
Имам нужда от няколко съвети от по-разбиращите от мен. Та да преминем на въпроса. Какво ще кажете за магазин за GSM аксесоари например калъфи, протектори и т.н.? Колко пари горе-долу трябва да се инвестират в началото? Къде е по-добре да се направи (Не съм от столицата, друг град 80 000) Търсят ли се целогодишно тези продукти? И ако не за отварянето на какъв бизнес ще ме посъветвате?

ПС: питам защото ми писна да плащам например 20-30 лева за протектор и да разбера, че е китайски и струва 2. Наистина зверска надценка слагат и мисля, че ако е по-малка ще има повече приходи.
 
Интернет бъка от магазинчета внедрени в продавалниците ни. С по хиляди обяви за протектори, кейсове, флипове и тн., които се взимат пак от китайските сайтове, ofc.

В почти всички градове се намират магазинчета, различни от тия на операторите (там надценките са зверски), в които се продават подобни джаджи за телефони. Самите продукти са на ниска цена и отчасти се обезсмисля изпращането с куриер до някоя точка на България, като в повече от случаите доставката варира 3.70 - 5 лв. За един протектор от 1.50 лв. + доставка 5 лв. - колко печалба за теб ще си сложиш, за да се купува от теб и за да си струва...?

Може би, ако се реши въпроса с куриерите ще жъне по-голям успех тоя бранш.
 
Съдрахте се да гледате надценките само. Я вкарай един контейнер с калъфи, плати му 2000-3000 лв транспорт, няколко хиляди ДДС и мито и тогава продавай на ниски цени
 
Не говоря само за онлайн а и реален.

Офлайн магазин може би ще има успех в случай, че няма такъв или подобен в околностите ти. Принципно в магазини за по левче има най-различни GSM аксесоари, трябва да провериш за какво иде реч.
 

Горе