Invalid Traffic - AdSense for Content

Sowis

Active Member
jEzZmhy.png


Здравейте, някакви идеи как мога да оправя това? И защо се получава така, при Вас как е?
Мирише ми на бан, много се притеснявам!

(от 91.43 ми останаха само 25) :confused:
 
Ако невалидния трафик е до 5% няма от какво да се претесняваш

Ако е повече, трябва да си пипнеш сайта и трафика...
Ако потребителите ти кликат на рекламите по - грешка и ако го е отчело за момента, после ти го взима.
Целта на рекламите е да водят реални потребители и да има ангажимент

Знам, че е добре за теб рекламите да се сливат с текста и т.н другите техники - но ако си прекалил, по - добре ги премести. Ще ти паднат печалбите, но поне няма да имаш претеснение
 
Не знам кой ти е сайта, но със сигурност имаш реклама на Адсенс преди съдържанието (публикацията). Това е непозволено и мен ме режеха доста. От както премахнах рекламада преди публикацията всичко е точно :)
 
Добре, а предният месец как е било положението? Това е някъде 70% невалиден трафик, а как е било предишните месеци? Доколкото съм чел във форума на АдСенс за невалиден трафик ти спират рекламите за месец, като през това време ти дават шанс да оправиш нещата и да разбереш откъде идва този трафик.
 
За какво да ти ги спират, като могат да ти вземат парите :D Преди даже банваха за непозволено позициониране, нецензурно съдържание и други глупости, а сега те имат нецензурни реклами. Общо взето тая мрежа лека полека умира.
 
Тука си прав. Чувал съм, че могат дори да те баннат без причина, като не ти пратят уведомително писмо. Иначе за невалидния трафик и там доколкото съм чел е лотария. Има някои хора си го карат с по 50% инвалиден трафик без да им прави нищо Гошо, а други с по 10% да ги банва веднага.
 
Ако искаш да си спестиш забележката, която ще ти направят. Аз не го знаех това и бях сложил банер преди статията, след което последва забележка от АдСенс и ми дадоха 3 дена да го поправя, или ме банват. Не е разрешено да се поставя банер преди статията, понеже действало объркващо на мобилната версия. Разрешено е след първия или втория параграф.
 
Трябва мобилната реклама да заема по-малко от 1/3 от дисплея или нещо подобно. Пак може да е в началото, но автоматично да се преоразмерява до допустимите размери.Такова нещо съм чел.
 
Ей тука е обяснено

И аз съм получавал такова съобщение. Бях набил един огромен банер на половината екран. Махнах го и това беше.
 

Горе