Joomla и htaccess

IBMcho

Member
Има ли начин досадните линкове като на пример:
component/option,com_newsfeeds/Itemid,7/
или
/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=9
да се променят. В смисъл дойде ми на акъла, че може да се направи с .htaccess но, не съм запознат с опциите му. Някой може ли помогне малко. Целта ми е да не разпознава, че е Joomla. Искам да кажем от последния линк да се види само index.php?id=3 или itemid=9 което е важно от двете в случая.
Мерси предварително.

поздрави, айбиемчо
 
От: Joomla и htaccess

има начини да
доста
HTML:
http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef

и за всеки случай

HTML:
http://forum.joomla-bg.com/

успех!

ама, само с това няма да мине неразпознаването
особено пред хора които владеят играта "Намери поне 50 белега, че сайта е на джумла"
:)
 
От: Joomla и htaccess

Стига с тая джмугла беееееееееееее! :D До колкото съм чувал, е голяма боза. Когато чуя името на това нещо или видя ужасните линкове, получавам морска болест :D

Ще дам пример с единствения CMS с който съм малко по-запознат до този момент: там за да си направиш линковете хубави, е досатъчно да смениш 4 параметъра в config и да си създадеш .htaccess като копираш няколко реда от документацията - не е необходимо да си го съчиниш сам. :)
 
От: Joomla и htaccess

Има ли начин досадните линкове като на пример: или да се променят. В смисъл дойде ми на акъла, че може да се направи с .htaccess но, не съм запознат с опциите му. Някой може ли помогне малко. Целта ми е да не разпознава, че е Joomla. Искам да кажем от последния линк да се види само index.php?id=3 или itemid=9 което е важно от двете в случая.
Мерси предварително.

поздрави, айбиемчо

За линковете в Joomla е най-лесното. Просто качваш някой от сеф-компонентите за тази цел (radev е дал линк в кода по-горе), има 3-4 стабилни, аз лично предпочитам Artio (който обаче при рирайт на над 6000-7000 страници почва да тежи на сървъра). Най-много да се наложи закоментиране на някой ред в .htaccess. За пример виж който и да е от сайтовете в подписа ми.

Прикриването на cms обаче е нещо далеч по-сложно. Неопитен посетител по линковете няма да забележи, но лесно се хваща с някои специфични команди тип ?tp=1 примерно или пък направо по сорс-кода, шаблонът е лесен за маскиране, но ботовете са доста трудни за прикриване, много от тях за свързани с css или java-script.
 
Последно редактирано:
От: Joomla и htaccess

Мерси момци.
Стига с тая джмугла беееееееееееее! :D До колкото съм чувал, е голяма боза. Когато чуя името на това нещо или видя ужасните линкове, получавам морска болест :D

Батенце и на мене не ми се занимава и ме дразни ама ми поръчаха да направя сайт на някви брокери за недвижими имоти а нямам време в момента да правя каквото и да било повече.

А иначе ако линковете се маскират и се сложи парола на папка администратор така както @strana е направил в първия сайт от подписа си мисля, че беше почти няма да може да се разпознае от обикновения потребител. :)

Edit: сега си намерих и един плъгин за WP и ако е читав май с него, ще пробвам де. По - добър вариант е от Joomla мисля...

поздрави, айбиемчо
 
Последно редактирано:
От: От: Joomla и htaccess

успех!
ама, само с това няма да мине неразпознаването
особено пред хора които владеят играта "Намери поне 50 белега, че сайта е на джумла"
:)

Това и това може да помогнат.

Ако знаеш как да го направиш и следваш стъпките може да я маскираш перфектно. Сигурността на последната версия 1.5.22 с елементарни настройки е в пъти по-висока от тази на wordpress и на други cms, да не говорим в комплект с Ultimate Security гайд-а. Друг е въпроса че трябва да знаеш какво правиш и откъде да го направиш. Точно затова съм направил тия гайдове и в джумла форума. Питайте, ще помагам.
 

Горе