No follow or Dissalow

NgDesign

Active Member
Казусът е следния : Имам Mobile menu в сайт, което се появява на всяка една страница. Менюто препраща в различни секции в акаунта, ако си "loged in " и до регистрацията, ако не си

Проблемът е, че не съм много сигурен как трябва да бъдат обозначени линковете, follow - no follow - dissalow на менюто
От 2-3 чуждестранни форума ми казаха: да не слагам dissalow на робота, защото съм щял да получа наказание от google ( показвам едно на потребителя , друго на google )

Всеки един Audit ми показва предупреждение - редирект. Вярвам, че това влияе на SEO-то .. колкото и да не ми се иска.

Ще се радвам да чуя и вашето мнение по въпроса :)
 
Dofollow всички вътрешни линкове, noindex на системните/профилни страници (може и през роботс.тхт). Редиректът в случая е нормална практика и не пречи.
 
Disallow се използва в robots.txt и е същото като noindex, с разликата че дава повече възможности за bulk инструкции за обхождащите ботове, примерно да забраниш за индексиране цялата папка account с всички страници в нея.

Какво точно имаш предвид под менюто, да не би да е отделна страница от някакъв билдър, която се зарежда в темплейта? Менюто са си линкове към страници , вече тези линкове може да са dofollow или nofollow, но както казах те трябва да са си dofollow щом са към вътрешни страници в сайта. Менюто само по себе си няма как да го забраниш за индексиране, защото е част от всяка страница.
 

Горе