opencart с доставка от България за Европа и САЩ?

mamona

New Member
Здравейте,

Искам да си отворя онлайн магазин и възнамерявам да го направя с opencart. Продуктите са ръчно изработени и много леки - 50-100 грама. Досега продавах в Etsy и там настройките са много лесни, но като отворих да разгледам opencart и ми се заъртя главата с тия куп възможности за такси и шипинги... Искам да помоля да ми дадете напътствия как да си организирам настройките, защото не мога да ги измисля. Идеята ми е да продавам за Европа и САЩ, тъй като досегашните ми клиенти са такива. За доставка досега използвам Български пощи, но искам да добавя и друг вид експресна доставка за по-кратко време. Спрях се на Рапидо, защото поне там ми разясниха как се образува цената.

Проблемите ми са следните:
- какви tax classes трябва да имам и трябва ли да показвам данъците в цената на продукта?
- мога ли да си направя отделен tax class, който да е само за доставката, без да влияе на цената на продукта - понеже доставчиците слагат 20% ддс за ЕС страните?
- какво мога да използвам за да разпиша цените на доставчиците, тъй като нямат разширения за opencart - например, може да се направи с безплатното разширение zone rate shipping, като се разпишат цени по зони и тегло, но не знам дали това е най-добрия подход

Благодаря предварително.
 
От: opencart с доставка от България за Европа и САЩ?

За Европа ти препоръчвам Интерлогистика или в Англия е RoyalMail. За САЩ Български пощи е ОК, там си пристига с USPS, но имаш избор и за UPS (InTime в България). Тук ще намериш доста варианти.
 

Горе