Pay Pal и митници

AsenH

New Member
Здравейте,
Мисля да започна да продавам продукти онлайн и очаквам клиентите ми да са основно от ЕУ, САЩ, Канада и Австралия. Плащанията ще получавам през PayPal. Необходима ми е професионална консултация относно осчетоводяването и митническите режими. Моля да се свържете с мен на asen.halachevкльомбаgmail.com.
 
От: Pay Pal и митници

От зададените въпроси ми се струва че си доста далече от момента на получаването на пари но ето ти няколко неща които може да ти помогнат

Ако става въпрос за износ митниците не виждам какво те касаят - Парите които получаваш в пейпал може и да не ги отчиташ трудно ще те хванат - Проблем може да имаш ако става въпрос за големи суми които искаш да си теглиш от българска банка.

Ако става въпрос за внос - митницата признава копие от Пейпал превода вместо банков суифт за обмитяването на стоката - Митническите тарифи можеш да си ги гледаш онлайн но хората които ще те представляват на митницата също могат да свършат тази работа.
 
От: Pay Pal и митници

Здрасти,
Да, става въпрос за износ и искам всичко да е легално. Нужна ми е професионална (платена) консултация от специалист който да ми обясни всички моменти по износа - от документите изготвяни пред Български пощи до режимите на освобождаване на стоките в получаващите държави и осчетоводяването от счетоводителя ми. За това съм оставил и имейла си.
 
От: Pay Pal и митници

Ще има доста да почакаш да се появи специалист който да е експерт по митници в незнайно колко страни да е пощенски служител да е счетоводител и юрист - Такова животно няма

Стоката я носиш в пощата или в куриерската фирма - DHL TNT и тн. Изпращаш я и си плащаш доставката колкото ти кажат - Тук работа с митници не би трябвало да имаш.

Кой как ще си я освобождава в Тимбукту или в УСА си е негова работа - Твоя работа е да напишеш че купувачът е длъжен да си поеме всички евентуално възникнали митнически разходи по тарифите в съответната държава.

Ако счетоводителя ти не знае как се осчетоводява износ го смени.

Ето мина безплатно
 
От: Pay Pal и митници

Здравейте, не знам дали тук е подходящо да питам но интересува ме ако продавам в ebay, например тениски , и всякакви авторски артикули , какъв е реда по закон и въош6те има ли такъв при изнасянето на голям брой стока през граница като например на седмица по 100 броя тениски да речем ? Това не е малка борйка за една седмица което значи 1 4ас разписване пратки само в по6тата на 100 индивидуални клиенти което ми се стръва много селективно и не наред , после това минава през митница и няма как да не бъде забелязано като търговска стока от един автор и би подлежало предолагам на проверка. При такива продажби нужно ли е да бъда регистриран като фирма за да продавам спокойно големи бройки артикули без да бъда претисняван и към каква институция или човек с професия ми е нужен да се обърна за помощ като информация?
 

Горе