PayPal - Такса Fee amount

lastsentinel

Active Member
Здравейте,
Бих искал да попитам хората с повече опит в пейпал, как да изчисла каква е таксата. Смисъл като ми преведоха за първи път пари получих всичките без никаква такса, а сега 2-рия превод на 7 $ се е получила такса 0.54 $.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Зависи как са изпратени парите - дали от баланса в PayPal или от карта.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Благодаря. А и още 1 въпрос, каква карта ми препоръчвате да си извадя - Виза или Мастъркард и от къде ? Искам да я ползвам само да си взимам парите от пейпел акаунта.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

виза електрон(дебитна), на кк не можеш им изплати годишните такси ..
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Благодаря отново. Експрес банк вадят ли тази дебитна карта виза електрон и взимат ли някакви такси за превод от PayPal освен онези 2$, които си ги удържат PayPal.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Ще гледаш внимателно тарифата на банката. Някои банки те таксуват когато получаваш пари по картовата сметка от PayPal, а други - не.
Също така някои банки имат такса за теглене от каса независимо от сумата, а други банки нямат такса за теглене от каса за суми под 5 хиляди лева.
Някои банки имат малки такси за теглене от банкомат на тяхната банка, а други имат големи.
Някои банки имат големи годишни/месечни такси за сметката/картата, а други имат малки.

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта) <-- Заглавието е сгрешено.

Никой не ползва кредитни карти. Нормалните (нормално бедните) хора ползват дебитни карти, защото за кредитните се плащат високи такси, а кредитът с кредитна карта е възможно най-неизгодния кредит, който може да съществува (ако не броим мутрите-лихвари).

Кредитни карти ползват тези, които имат достатъчно пари за да могат да си позволят неизгодно високи лихви за кредити (или такива, които ги мързи да мислят).

Тарифите на банките се променят. Така че ако миналата година е било изгодно да се ползват услугите на една банка, тази година може и да не е така.

А най-добре е да не си теглите парите от PayPal, а да си ги харчите директно.

За получаване с цел теглене има други варианти.
 
Последно редактирано:
От: PayPal - Такса Fee amount

Благодаря много за изчерпателния пост. Лошото е, че в момента акаунта ми пише, че е неактивен, докато не въведа номер на карта и не мога да харча парите. Това го видях вчера, когато не успях да си закупя домейн от годеди. А иначе, то освен за домейн и хостинг, не знам български онлайн магазини в които можеш да си поръчаш нещо директно с парите от сметката си в пейпал.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Ще трябва да си регистрираш картата към акаунта в PayPal, ако искаш всички да ти приемат плащанията.

Гледам, че Get.bg приемат плащания с PayPal.

Като плащаш внимавай какво задаваш като източник - гледай да е баланса в PayPal, а не картата, защото иначе ще ти дърпа парите от картата, а балансът ще си стои.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Още при самото издаване на кредитна карта от банката ви казват "ако не си върнете парите в гратисния период , ливхите по парите които сте ги изтеглили са огромни" (това става ако банката е съвестна) . Други такси освен по 1 лв. всеки месец няма . Имам 2 кредитни карти от около 2-3 години и за текущи разходи и за хора които си правят сметката са си перфектното решение . Да теглиш пари към картата си има такса и те не са много малки но в всяка нормална държава знаят че КРЕДИТНАТА КАРТА не е средство за приемане на пари . Забравих да добавя че гратисния период е 2 месеца така че е напълно достатъчно всеки да си върне парите .
Ще гледаш внимателно тарифата на банката. Някои банки те таксуват когато получаваш пари по картовата сметка от PayPal, а други - не.
Също така някои банки имат такса за теглене от каса независимо от сумата, а други банки нямат такса за теглене от каса за суми под 5 хиляди лева.
Някои банки имат малки такси за теглене от банкомат на тяхната банка, а други имат големи.
Някои банки имат големи годишни/месечни такси за сметката/картата, а други имат малки.

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта) <-- Заглавието е сгрешено.

Никой не ползва кредитни карти. Нормалните (нормално бедните) хора ползват дебитни карти, защото за кредитните се плащат високи такси, а кредитът с кредитна карта е възможно най-неизгодния кредит, който може да съществува (ако не броим мутрите-лихвари).

Кредитни карти ползват тези, които имат достатъчно пари за да могат да си позволят неизгодно високи лихви за кредити (или такива, които ги мързи да мислят).

Тарифите на банките се променят. Така че ако миналата година е било изгодно да се ползват услугите на една банка, тази година може и да не е така.

А най-добре е да не си теглите парите от PayPal, а да си ги харчите директно.

За получаване с цел теглене има други варианти.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

ЦКБ - MasterCard - Фаворит - Standard - BGN

без "такси" и само 1 лев на месец може да е само това - но с кредитен лимит от 500 лева, което е твърде малко, освен това като попрочетеш излиза, че гратисния период е не 60, ами 30 дни

годишните такси за да ти стои КК в джоба(включително скрити такси като месечна такса, такса за обслужване на кредит) са минимум 35-40 лева !

за получаването на пари към КК не си прав, просто виза/мастеркард са универсални посредници* към твоята сметка(IBAN)

* - т.е. няма да има разните проблеми свързани с виза-електрон на някои банки
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Гратисния ти период в ЦКБ-то е 2 месеца* . 2 месеца означава . Пазаруваш на 1 септември . Парите трябва да ги върнеш до 31 октомври . През този период няма лихви . Друг пример е пазаруваш на 29 септември . Парите пак трябва да ги върнеш на 31 октомври . Това си е написано че не е гратисен период 60 дни а гратисен период 2 месеца* (това ви се обяснява от кредитния служител при получаване на картата) . Обаче не е и точно 30 дена фиксирани . Лимита на картите на които таксите са ми по 1 лв. е 1000 лв. на едната и 500 на другата . И на двете плащам по 1 лв. на месец . Такса за обслужване на кредит няма (докато не просрочиш гратисния период) . И както казах картата ми е от 2 години и повече ,и съм си смятал таксите точно 12 лв . Кредитната Карта наистина не е за всеки и особено за хора които не могат да си сметнат разходите/приходите и възможностите какво могат да си позволят и какво не.

.1.jpg

Моята е Карта Chip Visa Classic . Така че може на Мастеркард да са им други лимитите и таксите . За 2 години ползване не съм плати такси или лихви повече от 12 лв. на година .
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Е аз искам просто карта, с която са си взимам парите от банкомата :) Не ми трябват кредитни.
 
От: PayPal - Такса Fee amount

Не е проблем . Преди да си я изкараш питай 5-6 пъти и поне 3-4 човека дали картата става за online разплащания . На мой приятел от ДСК и .. (другата банка не я помня) му издадоха карти и на двете банки и в крайна сметка и двете не ставаха за online разплащания . Ако имаш клон на ЦКБ отиди и си изкарай visa електрон дебитна карта . Няма такса подръжка или други такси .
 

Горе