PayPal - автоматично конвертиране при всяко получено плащане! Помощ?!

PetkoT

New Member
Здравейте,
На кратко, по темата е писано във форума на ПейПал, само дето никой не е изнамерил решение (поне там):
https://www.paypal-community.com/t5...y-converted-into-my-bank-acoount/td-p/1144113
https://www.paypal-community.com/t5/About-Payments/Automatic-payment-conversion/td-p/1125071
https://www.paypal-community.com/t5...matically-convert-when-accepting/td-p/1170383

По ясно казано, в края на 2016 година, ПейПал решават, че трябва да пуснат система за автоматично конвертиране на плащанията. Всеки път, когато клиент иска да ми прати пари от USA, дискретно му се изписва:
"You send: xx USD -> Recipient will get: EUR"
Ето пример:
bILHo32.jpg

Повечето от хората недоглеждат или почват да питат какво и защо, ама обикновено недоглеждат и така ПейПал направо "ти го начуква" с много много неизгоден курс.
С клиент от Америка пробвахме една цяла вечер, и установихме следното:
1. USD main currency (тоест основна валута) - няма ефект пак си иска ЕВРА да ти завери
2. Изтриване на останалите валути - пак без ефект
3. Нова опция из менюто за продавачи - където задаваш всички плащания да се обръщат в USD - няма ефект
4. Изтриване на всички валути освен USD и забрана да се приемат плащания във валута, дето я нямам - няма ефект
Спомням си, че при 3. или 4. (вече забравих) на моя клиент му пишеше следната глупост:
ktQnFw1.jpg


Та някакви идеи как може да изключа това конвертиране и да си получавам направо доларите, когато искам да ми платят в долари?

p.s. направо съм потресен от та зи нова приумица на ПейПал, клиентите още повече, понеже не са свикнали да внимават, а и самата опция е натрапена от ПейПал с цел "скрита измама" и заблуда.
 
Пусни му ръчно Invoice генериран от теб в USD, а НЕ да се използва „бързият“ начин за „Send Money“.

После да се пробва да плати. Ще му излязат най-вероятно подобни screens (не знам има ли, няма ли кинти в неговият PP Balance, но да пробва и през карта). Но в примерът тук Invoice-а е в GBP, а той иска да плати в USD, използвайки „card issuer“ currency conversion rate. При Вас е, че искате USD-USD.

Да си оправи през Manage Funding Sources – „Conversion Options“ – „Bill me in the currency listed on the seller's invoice.“ за всеки случай, ако реши да плаща Invoice с картата (long guide).

Да се прегледат 9 и 10 стр.

Ако картата му не е хамериканска от US bank issued, то значи да им phone call и да им каже да я USD-bound-нат:

upload_2017-3-21_14-18-39.png

За да бъде charged in USD. Ако при опит за плащане през PP Balance (при генерирания Invoice в USD) пак получи Conversion Rate в EUR (и няма опция за „Switch acc“) подобна на тази стрелка, както и в eB:

upload_2017-3-21_14-24-50.png

То тогава да тества директно с картата си да плати (която е вече „Bill me in the currency listed on the seller's invoice.“ с отметка, а ако не е хамериканец, да се е обадил да му я bound-нат в USD) Invoice-а, и да намери опцията за „Currency Conversion options“ (ако въобще я има):

upload_2017-3-21_14-27-10.png

upload_2017-3-21_14-28-3.png

Тестове с $2 Invoice. Първо тест за плащане през PP Balance, после тест за плащане с картата си (с включен тик към нея за „Bill me in the currency listed on the seller's invoice.“ предварително + phone USD-bound, ако не е хамериканска от USD issued-bank) същият Invoice (или нов 2-ри, генериран от теб).

Ако и при 2-та варианта не ги получиш в USD, то значи няма спасение. Освен да му генерираш EUR Invoice, който да плати (3-ти), а той да го заплати НЕ с PP Balance (ще бъде charged 2-6% отгоре), а задължително избирайки картата си as funding source („Convert with card issuer“). Така картата му ще бъде charged в EUR (по курсът на НЕГОВАТА БАНКА), а ти ще ги получиш в точно толкова, колкото сте се разбрали. Може да се ползва Addon:

upload_2017-3-21_14-33-26.png

От 2-ма Ви.
 
Здрасти,

И аз четох, че с инвойс май ставало, ама не сме тествали още. Иначе нямам идея дали с карта или баланс тръгва да плаща, не съм се замислял. основно понеже няма как да контролирам всеки, които иска да плаща. В смисъл те и от банкова сметка могат да плащат в в Америка, но като цяло няма как да знам клиентите какво имат по акаунтите си като наличности. Това с дебитната/кредитната карта го знам, но той реално си ползва изцяло американски карти и банкови акаунти, в смисъл човека си е американец живеещ в америка и си ползва тяхните банки и банкови продукти. Това с пейпал е пълна простотия, надявам се да има някакво генерално и лесно решение за всички клиенти, понеже повечето от тях като типични американци и т..н не са свикнали да се обременяват с излишни ровения и настройки на акаунтите си.
Благодаря за инфо-то, първо ще направим тест с инвойса.
 

Горе