Paypal неоторизирани странни транзакции

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте,

Днес ми се случи нещо странно. Получих notification, че е извършена транзакция с картата ми и в описанието беше това PAYPAL 35314369001 LUX

Транзакцията е за $1, но не е отразена в пейпал историята ми. Веднага блокирах картата за интернет операции и транзакцията не беше одобрена, парите се върнаха пак в сметката по картата.

На някой случвало ли му се е ? Четох из нета общо взето май всичко на много хора са дърпали така пари и доста в повече, някой казват, че е от ибей, други казват, че е измама, но като цяло няма 100% ясно обяснение на проблема.

В момента, когато е станала транзакцията бях в един сайт да си поръчвам нещо, имаше опция за пейпал, кликнах, за да видя колко ще ме чарджат нацяло и да си направя сметката с доставката дали ми отърва. Не се е стигало до плащане, не съм извършвал никакво плащане. Сайта би трябвало да е много достоверен - https://www.imca-int.com/publications/392/dynamic-positioning-dp-logbook/ и за съжаление е единственият, от който може да се закупи този продукт.
 
Подобно нещо преди година, затова гледам вече внимателно, и никога subscribe, само paynow. И разбира се втора карта само за нета с малко кеш вътре това е спасението.
 
Подобно нещо преди година, затова гледам вече внимателно, и никога subscribe, само paynow. И разбира се втора карта само за нета с малко кеш вътре това е спасението.
И аз съм с 2 карти само за интернет пазарувания и подобни работи, не ги използвам за друго, и двете са ми регнати в пейпал, тази от вчера я махнах от пейпал акаунта ми. От пейпал нищо не казват, тъй като явно транзакцията изобщо не е отразена в акаунта ми. От банката казват нищо не знаем, питайте пейпал, демек нищо ясно засега.
 
На мен ми се случи преди около 3 месеца нещо подобно. Исках да си купя GoPro директно от сайта им, защото имат някакви промоцийки. Когато си харесах и реших да подготвя нещата се оказа, че някъде там между въвеждането на метод за плащане и самото финализиране се изтегли 1 евро нещо като резервация. Интересното е, че не платих цялата сума, а се задейства нещо като предварително споразумение, за което си платих 1 евро. Не съжалявам, защото в последствие ми дадоха голяма отстъпка, с което ми прилапаха и паричките, по мое съгласие разбира се.
 
Много payment системи правят тестова авторизация от 1 долар/евро преди да пристъпят към реалната трансакция. Идеята е да се провери дали тази карта е "жива" и има наличност.
Тази авторизация не се осчетоводява, а се връща по картата след няколко дни.

В случая на автора на темата, някой най-вероятно се е опитал да му добави картата към някакъв PayPal акаунт.
 

Горе