phpMyAdmin Помощ

foxigri

New Member
Здравейте,
играя си от няколко дена на един сървър, всичко му инсталирам каквото ми трябва но имам проблем с phpmyadmin така и не можах да го инсталирам и настроя ползвам Centos 6

Моля да ми опишете точно как става и команди че не съм много навътре с нещата. Пробвах поне 10 варианта от гоогле но так и не успях.
 
От: phpMyAdmin Помощ

Просто сваляш phpmyadmin разархивираш го някаде в уеб директорията и след това го отварящ в browser-a и се логваш с username и паролата които ползваш за mysql.Задължително му сложи ограничение да не може да се отваря от всякаде защото е пълно с дупки при него и ако някои го докопа доста ще се зарадва ;)

Ако имаш други въпроси драсни едно ЛС ще ги изчистим ;)
 
От: phpMyAdmin Помощ

Какъв е проблема? Ето как го инсталирам аз, като трябва да се инсталира mysql първо:

*Инсталира се чрез ssh терминала, като трябва да сте в root директорията на сървъра за предпочитане, става с командата cd.
1)
sudo yum install mysql-server

2) Стартираме mysql-а:
sudo service mysqld start

3) Конфигурираме някой таблици и структори:
sudo mysql_install_db

Минаваме на инсталацията на phpmyadmin:

1) Инсталираме го чрез командата:
sudo yum install phpmyadmin

Тук ще трябва да потвърждаваш няколко пъти за да се инсталира.


Това е вече имаш phpmyadmin и mysql.
 
От: phpMyAdmin Помощ

Какъв е проблема? Ето как го инсталирам аз, като трябва да се инсталира mysql първо:

*Инсталира се чрез ssh терминала, като трябва да сте в root директорията на сървъра за предпочитане, става с командата cd.
1)

2) Стартираме mysql-а:


3) Конфигурираме някой таблици и структори:


Минаваме на инсталацията на phpmyadmin:

1) Инсталираме го чрез командата:


Тук ще трябва да потвърждаваш няколко пъти за да се инсталира.


Това е вече имаш phpmyadmin и mysql.


Ако, нямаш php инсталиран на машината не се отваря защото не знае как да отвори .php файл. След като си инсталирах php всичко се оправи..
 
От: phpMyAdmin Помощ

Отне ми 2 дена за да разбера къде е проблема :D Затова първо се инсталира LAMP после другото.

Принципно трябва да е така, да. Apache/mysq/php трябва да е послевателноста, според мен така е най-добре.
Дали ще са 2 или 20 няма значение, въпроса е да успее човек.
 

Горе