Pop3 на abv.bg спря на Outlook 6

razdumka

Active Member
Използвам една стара машина от време на време. На нея грее едно XP, което се държи много добре за разцъкване, поща и форуми. От една седмица ми спря Outlook и не ми чете пощата от abv.bg. Използвам pop3. Гледах в Г и в сайта им, настройките са същите, каквито си ползвам, без промяна. Някой знае ли нещо по въпроса? Иначе в уеб мейла им нямам проблем с акаунта, както и на телефона.
 
pop3.abv.bg с порт 995 и SSL/TLS ли ползваш?
Да! Inc serv: pop3.abv.bg:995 | Out serv:smtp.abv.bg:465 |
Всичко работеше с години до миналата седмица
не ти препоръчвам да ползваш абв поща на аутлук от съображения за сигурност
Съгласен съм с теб, то въобще abv не ми се ползва, но много хора вече я знаят и няма как. Освен да я форуардна към моя на сървъра ми.
 
Аз ползвам Mozilla Thunderbird и си работи с тези настройки. Може би по-скоро е време да смениш XP-то. Изтегли си го това нещо и пробвай :)
Ей сега ще го опитам! А-а-а XP-то ще умре с този комп заеднно. Искам да имам все още врата към тази среда. В много офиси все още се ползва.
 
Още един вебмастър дето не може да си вземе нов комп.
Ми те много скъпи бе хейтър, как да си вземе човек. Под блока ги продават за цели 150-300 лв. втора ръка с i5 часовник.
 
Преди няколко години отидох в един голям хипермаркет и казах: Искам най-евтният 17 инчов лаптоп без уйндоус и видеокарта. Все още съм с него и върви на Win 10 без проблем, има 176 инсталирани програми като го отворих да видя сега, като някои от тях са тежки за обработка, както и сървърни. Въпрос на третиране е.
 
Бе той и баща ми разправя, че лаптопа му работи бързо ама като не пипал бърз лаптоп какво сравнение може да направи?
 
Бе той и баща ми разправя, че лаптопа му работи бързо ама като не пипал бърз лаптоп какво сравнение може да направи?
Ти си радост за продавачите на компютри. Аз лично предпочитам два евтини, отколкото един скъп. Въпрос на организация. Дори прехвърлянето на екрани ми е гадно, когато правя нещо. Затова разцъквам на единия и пиша по форуми, фейсбук, докато на другия си редактирам и т.н. Е... понякога се омотвам :), особено като ми пратят линк, пък ми трябва за другия, но...
 
700 лв за пъцъ да си четеш пощата и форума е като 2000 лева с ябълка за телефонни разговори. :D
 
Мозила Тъндер свърши работата, но въпреки това, чак след пререгистриране на всички пощенски акаунта. Сигурно има обяснение, но точно сега ми е все едно.
 
Аз имам същия проблем. Преди 4 дни писах на поддръжката, но до този момент нямам отговор. Освен от АБВ, имам имейли от още 5 други пощи и всички работят нормално. Само имейлите от АБВ спряха да работят. Поне да кажат какъв е проблема, а те си мълчат.

В какъв смисъл сте пререгистрирали акаунтите?
 
Последно редактирано:
Аз имам същия проблем. Преди 4 дни писах на поддръжката, но до този момент нямам отговор. Освен от АБВ, имам имейли от още 5 други пощи и всички работят нормално. Само имейлите от АБВ спряха да работят. Поне да кажат какъв е проблема, а те си мълчат.

В какъв смисъл сте пререгистрирали акаунтите?
Ами сложих си Mozilla Thunderbird, по препоръки на колегите. Програмата естествено си дръпна акаунтите и настройките за тях от Outlook (питаме и аз казах да ги вземе). Само че, нещата не тръгнаха и същите акаунти на abv-то не работиха и в Thunderbird. Тогава изтрих акаунтите от Thudnerbird и ги добавих отново със същите настройки и нещата се получиха. Сега е въпрос дали ако същото бях направил и с Outlook-а пак щеше да се получи.
 
При мен вече всичко работи нормално. Може би от АБВ реагираха по-бавно заради празниците.
 
При мен вече всичко работи нормално. Може би от АБВ реагираха по-бавно заради празниците.
Да... И при мен тръгна от самосебе си Outlook, но ще продължа да използвам Мозила Тъндърбърд, защото е с по-приятен интерфейс. Нещо абв пак не са доскалапили, ама те не са виновни. Трябваше по-назад във времето да си ползвам gmail yahoo и др.
 

Горе