SEO + AdWords

идея

Active Member
Имам един въпрос , (ако някъде е коментиран дайте линк)
Правя някакво СЕО , имам някакви резултати, но не съм на първа страница по една ключова дума и мисля да започна да си плащам за да ми излиза реклама точно по тази дума.
Но ще продължа с усилията си по СЕО на тази дума.
Да предположим че усилията ми по тази дума започнат да действат по-успешно, но в същото време ако гугъл ме разбере че съм склонен да плащам за да излизам на пърава страница по тази дума ,
дали няма да си каже " абе тоя му се подобри СЕО-то, но пък си плаща редовно точно по тази дума, тогава ако го пуснем на първа страница той ще спре да си плаща за реклами. Я по-добре да го държим по-назад"

Какво мислете дали може да се случи такава ситуация ?
 
От: SEO + AdWords

За въпроса ти не знам, но мисля, че ако се класираш на първо място плюс това плащаш за реклама, тогава ще имаш доста повече трафик и реално ще доминираш доста сериозно първата страница. Ако правиш само 1-то резултатите пак няма да са лоши, но ако комбинираш 2-те, супер голям процент от трафика ще идва при теб. Вече зависи, колко пари ще изкараш от тоя трафик, за да определиш дали си заслужава да доминираш страницата по такъв начин.

Зависи и от конкуренцията, за колко време мислиш, че ще може да се класираш по тази дума? Колко ще трябва да плащаш на клик, ако рекламираш с адвордс? Колко пари ти носи един клик? Дали няма да е по-добре да изхарчиш тези пари за СЕО или нещо друго? Дали пък не е по-добре да зарежеш СЕО-то по тази ключова дума, може да е хабене на ресурси напразно? Всичко това зависи от нишата, конкуренцията и трафика, който ще получиш.
 
От: SEO + AdWords

Въпроса ми беше дали гугъл няма да реши, че щом си плащам не е наложително да ме пуска на първа страница и органично ?
 
От: SEO + AdWords

Едва ли, виждал съм доста страници, класира ли се на 1-во място плюс това имат и рекламни позиции.
 
От: SEO + AdWords

Определено комбинацията от двата метода е по-ефективният вариант.
 

Горе