Shopify и Headless eCommerce

SoundVault

New Member
Здравейте!

Имам план да разработя собствен Angular фронтенд, лежащ върху сървъра на Shopify, вместо да ползвам темите, тъй като те са силно ограничаващи откъм допълнителна функционалност. Разгледах предлаганите GraphQL API-та (Storefront и Admin) и се оказа, че са доста силни и лесни за интеграция. Това, което ме спъва, е чекаут процесът, без който не можеш да направиш нов ордър. Предлаганите в документацията методи включват:

1. Изпращане на данните от картата на потребителя директно в т.нар. Shopify Card Vault, който ги обработва и връща Vault Id, което пък подаваш на избрания от теб процесор за плащания - тук трябва да имаш сертификат за PCI Compliance, иначе нямаш право да работиш с тези данни;
2. Използване на Stripe - което не се поддържа в България;
3. Изпращане на данните до посредник , например Spreedly, който ти генерира Vault Id, но излиза скъпичко - 200$ месечно при базов план;

Също така в документацията не се споменава как процесорите на плащане работят с това Vault Id. Да кажем, че се използва 2Checkout - процесор, който препраща потребителя към своя външна страница и го превежда през 4 стъпки, преди да плати. Ако му подадем Vault Id-то, което е резултат от обработена карта, значи ли това че тази стъпка се прескача и директно получавам плащането?

Документацията за собствен фронтенд на Shopify (а и съпорта за България) са на доста посредствено ниво, затова пиша темата с надежда някой да се е сблъсквал с подобна ситуация и да има някакъв опит с разрешаването и.

Благодаря за отговорите!

П.П. В случай, че не успея да преодолея тази пречка, мисля да се насоча към BigCommerce като бекенд, който има солиден съпорт за Headless архитектура. Имате ли отзиви за тази платформа?
 

Горе